Новини » Політика 18 червня, 2019, 14:16
«Українські бренди»: Неприємно почуватись племенем, вождь якого приїхав у Європу, – політексперт
ZIK
ZIK

Важко уявити, щоб хтось із європейських прем’єр-міністрів чи президентів назвав жінок «брендом». У сучасному світі таке є неприйнятним, очільник держави не має собі це дозволяти.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт, директор Школи відповідальної політики Андрій Юсов.

Коментуючи заяву Володимира Зеленського про «українські бренди», політтехнолог Борис Тизенгаузен наголосив: він став президентом «дуже реактивно». Тож перебудувати «риторику кухні» у колі друзів, особливо під час експромту – доволі важко.

«Я не знаю, кого він копіює. Можливо, Дональда Трампа, який, наприклад, представницю конгресу із індійським корінням називав Покахонтас. Та й взагалі він до з жінок ставився доволі жорстко», – зауважив Тизенгаузен.

Та він переконаний: такі огріхи від Зеленського чутимемо ще часто. Мовляв, неможливо в один момент стати спікером, який думає над всіма своїми словами.

У свою чергу політичний експерт, директор Школи відповідальної політики Андрій Юсов зауважив: найгірше, що ці слова Зеленського пролунали щиро. Адже така заява справді могла бути експромтом.

«Це неприємна ситуація. Неприємно почуватись членом племені, якого представляє якийсь вождь, що виїхав до цивілізованих європейців розповідати, що у нас тут – красиві люди, танці і цікаві страви. Безумовно, важко таке уявити з вуст прем’єр-міністра, або президента, якоїсь європейської країни, де, власне, в турне зараз і перебуває президент Зеленський», – зазначив Юсов.

Та він зауважив: важливо, що реакція українського суспільства була оперативною.

«Однак це наша внутнрішня справа. Натомість те, що міжнародні партнери це вже почули – вже сталось. Від імені, можливо, некрасивої частини українського суспільства, прошу не брендувати мене та громадян України, а, можливо, продукти із доданою вартістю. У нас такі є – у нас космічна держава, багато підприємств, тож тут все добре», – підкреслив Юсов.

На його думку, безумовно, що зараз президент мав би вибачитись перед українським суспільством, адже «вийшло негарно».

До того ж він погодився: схожа ситуація була і у президента-втікача Віктора Януковича. Свого часу той, говорячи про красу України, заявив, що « коли почнуть квітнути каштани в Києві, у містах українських почнуть роздягатися жінки».

«Це влучна аналогія. Тоді Янукович, мабуть, теж щиро говорив. Він вважав, що сказав щось дотепне і приємне, мабуть – навіть комплімент для українських жінок. Однак в сучасному світі, в західній культурі такі речі є абсолютно неприйнятними, очільник держави не має собі таке дозволяти», – підкреслив Юсов.

Президент України Володимир Зеленський під час офіційного візиту до Парижа заявив, що в Україні «дуже красиві люди, особливо жінки», а також додав, що «це залишається нашим брендом».

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 20:34 :11