Новини » Політика 18 червня, 2019, 22:14
У «Слузі народу» відреагували на нову політичну ініціативу Вакарчука
ZIK
ZIK

Для тих, хто йде у Верховну Раду, щоб сховатися від кримінальних переслідувань чи «кришувати» свій бізнес, мають бути інструменти, які обмежують такі бажання, зокрема скасування депутатської недоторканності, кримінальні справи за «кнопкодавство», а також – обмеження депутатської діяльності до двох каденцій поспіль.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявила директор центру Балто-Чорноморських досліджень, колишній міський голова міста Рава-Руська Ірина Верещук.

Відповідаючи на запитання глядачів щодо кількісного складу українського парламенту, Ірина Верещук зауважила, що на її думку, у Верховній Раді має бути набагато менше обранців.

«Проведімо перепис населення, а останній перепис був у 2001 році, як ви знаєте. Із цього часу багато води витекло, і ми знаємо й чітко розуміємо, що немає в нас жодних 52 мільйонів. Якщо нас буде 42 мільйони, це буде дуже навіть добре, і ви чудово це розумієте. Провівши перепис населення, в еквіваленті до кількості депутатів, вона має бути зменшена. Я вважаю, що оптимальний склад Ради на сьогодні – 300 осіб», – заявила Ірина Верещук.

Що ж до ініціативи лідера партії «Голос» Святослава Вакарчука щодо обмеження депутатської діяльності двома каденціями у парламенті, Ірина Верещук пожартувала, мовляв, більш як одну каденцію у Раді і не витримає.

«Як технічно перехідне рішення воно є виправданим, бо ви розумієте, хто сьогодні і чому йде у Верховну Раду, – сховатися від кримінальних переслідувань, «кришувати» свій бізнес… Тобто це те, що точно не визначає парламентаризм в Україні, а відтак мають бути інструменти, які обрізають такі бажання, а саме: зняття депутатської недоторканності, кримінальна справа за «кнопкодавство», а також – обмеження до двох каденцій. Звичайно, у світовій практиці мало таких обмежень щодо парламенту, це більше стосується президентської посади, але Україна буде в цьому випадку винятком», – заявила Ірина Верещук.

Як повідомляли, Ірина Верещук розповіла, як потрапила до списку партії «Слуга народу», а також поділилася, як у партії «Слуга народу» хочуть карати депутатів-прогульників.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 00:58 :43