Стефанчук вимагав документи про склад коаліції і поскаржився на «відписки»

Представник Президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук вимагав від спікера надати документи щодо складу парламентської більшості.

Про це він заявив під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп), яке транслює телеканал ZIK.

Руслан Стефанчук нагадав, що у Конституційному суді зараз триває розгляд подання щодо конституційності указу Президента Володимира Зеленського щодо розпуску Верховної Ради.

«Ми внесли прохання на ім’я голови ВРУ щодо надання низки документів, копій, стенограм тощо. І, на превеликий жаль, отримали – у народі це називають «відписка», що наше звернення зареєстроване, враховуючи велику кількість запитуваних документів, підготовка та опрацювання потребують продовження зазначеного вами терміну для виконання. Хотів би звернути увагу, що процес розпочатий з вашої ініціативи, і ми хотіли б отримати всю доказову базу, яка потрібна для розгляду питання по суті. Дуже просимо, за можливості, прискорити надання цих документів», – заявив Руслан Стефанчук.

В іншому ж разі, продовжив він, у суспільства можуть виникнути підозри щодо затягування справи.

Голова ВРУ Андрій Парубій наголосив, що ні в голови ВРУ, ні в Президента України немає повноважень визначати чисельний склад коаліції. Він перелічив, які документи має як голова Ради – про чисельність фракцій, чисельність комітетів, а також – Апарату ВРУ. Андрій Парубій заявив, що подав до КСУ два аргументи.

«Перший аргумент: коли стверджують, що коаліція перестала існувати у момент виходу Радикальної партії, я передав список двох фракцій – БПП та «Народного фронту», які на момент формування уряду мали більш як 226 депутатів», – сказав голова ВРУ та додав, що подав також всі заяви про вихід із коаліції.

Спікер пообіцяв продублювати і передати ці документи до Адміністрації Президента України.

Як повідомляли, Велика палата Конституційного суду сьогодні, 18 червня, продовжить розгляд справи щодо конституційності указу Президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

Читайте більше новин на тему: коаліціяLoading...