Новини » Політика 378 Читать эту новость на русском

Представниця «Слуги народу»: Перемовин із терористами бути не може

ZIK

Дієвість Мінського формату була сумнівною, проте його сьогодні намагаються реанімувати. Окрім того, триває відновлення «нормандського формату» та йдеться про ймовірне розширення формату діалогу підписантами Будапештського меморандуму. Водночас, про жодні перемовини із терористами не може бути мови.

Про це в ефірі програми «Не Дебати» на телеканалі ZIK заявила представниця партії «Слуга народу» Анна Коваленко.

Анна Коваленко нагадала, що результати соцопитувань свідчать про те, що більшість українців вважають, що найбільшою проблемою держави є війна, водночас, про мир на українських умовах, з її слів, за останній період в Україні не говорили.

«Логіка полягає у тому, щоб відновити спочатку ті території, які є підконтрольні Україні. Мова йде про розвиток інфраструктури, щоб, наприклад, люди, які перетинають щодня лінію розмежування або раз на місяць їдуть за своїми пенсіями або якимсь соціальним забезпеченням, бачили зміни і бачили, як живе незалежна й успішна Україна», – наголосила Анна Коваленко.

Що ж до окупованих територій, зауважила вона, що нині йде мова про відновлення «нормандського формату», який востаннє збирався ледь не три роки тому, спочатку на експертній базі, і це відбудеться у липні. А далі будуть зустрічі на найвищому рівні, сказала Анна Коваленко.

«Ми використовуємо будь-які можливості, у тому числі, й Мінський формат. Його дієвість була сумнівною, але ми намагаємось його реанімувати сьогодні. Наші пріоритети – зупинити вогонь, бо без зупинки вогню не може бути жодного діалогу. Далі – повернення наших полонених і викрадених людей РФ. Потім ми можемо говорити про виведення цієї зони із рублевої зони, скасування націоналізації підприємств», – сказала Анна Коваленко.

Відповідаючи на уточнююче запитання ведучої, про який діалог може йтися, Анна Коваленко пояснила, що насамперед ідеться про класифікацію конфлікту. Вона нагадала, що у судах нині йде мова про те, що це – міжнародний конфлікт.

«Тому діалог відбувається між сторонами конфлікту. У цьому випадку – Україна, Росія, Франція, Німеччина. Можливо, хотілося б розширити цей формат діалогу і долучити ті країни, які підписували з нами Будапештський меморандум, наприклад, Великобританію, США… Перемовин із терористами, як учора сказав наш Президент, бути не може», – наголосила Анна Коваленко.

Як повідомляли, Президент України Володимир Зеленський розповів про два ймовірні формати обміну заручників.

Loading...
Loading...
Loading...