Новини » Політика 18 червня, 2019, 3:08
«План Лемберг»: Чорновіл розповів про намагання РФ витиснути свідомих українців
ZIK
ZIK

У Росії вже давно розробляють стратегію «план Лемберг». Вони розуміють, що всю Україну взяти неможливо, тож намагаються просто витіснити усі проєвропейські, патріотичні елементи в окрему «резервацію», підштовхнути їх до об’єднання, а потім – забрати собі іншу частину держави.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів політолог Тарас Чорновіл.

Розмірковуючи над можливостями галицького сепаратизму, він наголосив: не погоджується із твердженням, ніби лише на заході українці не задоволені політикою Києва. Мовляв, насправді, «самоїдство – це загальноукраїнська традиція».

«Що б в Україні не робилось, говоритимемо, що це погано», – вважає Чорновіл.

На його думку, заяви про те, що певні зміни в центральноукраїнській політиці впливають на зростання федералістських настроїв, насправді, не відповідають реальності.

«Натомість впливають суто суб’єктивні фактори – з’являються якісь крикливі лідери, центри створення якихось теорій, і починає діяти фактор – «план Лемберг», – заявив Чорновіл.

Він розповів: «план Лемберг» – це стратегія, яку уже давно розробляли в Москві. Вона спрямована на від’єднання патріотичного населення від іншої частини України.

«Вона давно реалізовувалась, про це було багато інформаційних витоків. Всю Україну взяти неможливо, вся Україна не стане підконтрольною. Тож потрібно створити резервацію, підштовхнути – нехай відділяються, йдуть у ЄС чи куди захочуть. Однак, нехай і з Києва потрохи туди витискається весь елемент, який відчуває себе дуже патріотичним, проукраїнським та про європейським. Мовляв, там створять кордон, а решту заберуть під Росію», – розповів політолог.

Він наголосив: насправді ідея «плану Лемберг» не дала ефекту. Однак в Росії та Україні регулярно з’являються політики, які можуть грати на цій темі.

«Вони можуть добавити 1-1,5% галичан, на яких це раптом діє. Однак, це – дуже добре інспірована російська політика. Мовляв, всю Україну не візьмемо, робимо відторгнення для заходу і туди витіскаємо усіх, а решта – візьмемо собі», – підкреслив Тарас Чорновіл.

Як повідомлялось раніше, Чорновіл зазначав, що галичанам ніколи не був притаманний реальний сепаратизм. Навіть, коли у 2002 році Андрій Садовий намагався із лозунгами щодо від’єднання Галичини виграти вибори мера, із тріском пролетів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 07:16 :14