live
Новини » Політика 414 Читать эту новость на русском

Після рішень щодо Рожкової і SkyUр Баришівський суд заборонив Евкліду займатись науковою діяльністю

ZIK

Баришівський суд двічі за останній час опинився у центрі скандалу. Став ухвалюdати рішення державної ваги, зокрема закрив небо для авіакомпанії SkyUp та заборонив працювати посадовиці з Нацбанку Катерині Рожковій.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Двоповерхова споруда радше нагадує заміську дачу, аніж місце, де вирішують долі. Навколо будинку правосуддя зелено, квітнуть троянди. На першому поверсі – судова зала та приймальня. На другому – кабінет очільника Баришівського районного суду Олександра Лисюка. Він саме на робочому місці. Спершу спілкування з журналістами уникає.

Однак згодом таки погоджуються на інтерв’ю. Розповідає: поспілкуватися з суддями, які ухвалювали такі гучні рішення, нам не вдасться. Бо їх на робочому місці немає. Коли з’являться, не знає.

«Суддя Литвиненко зараз перебуває у відпустці, а суддя Коваленко сьогодні знаходиться у лікарні. Повіз туди сина, в якого щось з оком», – запевняє голова Баришівського районного суду.

На розгляді Баришівського суду нині чотирнадцять справ, більшість через порушення правил дорожнього руху. Заслуховують і позови щодо стягнення аліментів, розірвання шлюбів і крадіжок. Однак відомим Баришівський суд став після скандалу з лоукостом SkyUp.

Суд тимчасово зупинив ліцензію на перевезення пасажирів. Згодом заборонив працювати заступниці голови Нацбанку Катерині Рожковій. Місцеві ж навіть не здогадуються, наскільки глобальні справи вершать у їхньому суді.

Юрист Михайло Жернаков вважає, що цих справ Баришівський суд навіть розглядати не мав права. Бо вони не в його компетенції. Отже, закликав звернути увагу на те, що сталося, Вищу раду правосуддя.

«Це дуже грубе порушення, судді не могли не знати про те, на що вони йдуть і що вони роблять, які норми закону порушують. Чому судді на це йдуть? Тому що на сьогодні вони фактично безкарні. Органи, які б мали притягати їх до відповідальності, дисфункційні», – заявив юрист.

Навіть попри рішення одіозного Баришівського суду, лоукост і далі літає, а посадовиця Рожкова працює. Національна академія правових наук навіть провела експертизу. Дійшли висновку, що у справі урядниці НБУ суд перевищив повноваження.

«Баришівський районний суд Київської області постановою від 11 червня 2019 року, заборонивши заступниці голови Національного банку і членкині правління НБУ Рожковій безпосередньо брати участь у виконанні функцій Нацбанку, заблокував роботу НБУ і створив перешкоди правлінню здійснювати управління діяльністю Національного банку», – зазначено в рішенні академії.

Схоже, що прожити й дня без скандалу в Баришівському суді не можуть. В одному з останніх рішень місцевих служників Феміди вони заборонили давньогрецькому математикові Евклідові здійснювати наукову діяльність, пов’язану з доведенням теореми синусів і косинусів.

Нагадаємо, Баришівський районний суд призупинив ліцензію українського лоукостера SkyUp.

Згодом суд потрапив у ще один скандал, відсторонивши від виконання обов’язків особистого ворога Ігоря Коломойського в НБУ – Катерину Рожкову.

Дар’я Цисарук, «Перші про головне»

Loading...
Loading...
Loading...