Новини » Політика 18 червня, 2019, 19:57
Парубія звинуватили в ігноруванні прямого запитання Конституційного Суду
ZIK
ZIK

Пан Парубій, м’яко кажучи, говорить не про те. Він не відповідає на пряме запитання Конституційного Суду щодо того, чи існувало 226 депутатів, чи не існувало на той момент, коли Президент визначився з відсутністю коаліції.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Костянтин Матвієнко.

Коментуючи розгляд Конституційним Судом України подання нардепів щодо конституційності Указу Президента про розпуск Верховної Ради, політолог зауважив, що суд дещо затягує з рішенням у цій справі, а спікер ВРУ Парубій не може озвучити чіткої позиції щодо існування коаліції.   

«Пан Парубій заявив, що не в його компетенції встановлення наявності чи відсутності коаліції. Також пан Парубій згадав, що він має компетенцію встановлювати чисельність апарату Верховної Ради і чисельність апарату комітетів. Тобто пан Парубій, м’яко кажучи, говорить не про те. Він не відповідає на пряме запитання Конституційного Суду щодо того, чи існувало 226 депутатів, чи не існувало на той момент, коли Президент визначився з відсутністю коаліції», – зауважив політолог.

Також, на його думку, Конституційний суд затягує з рішенням щодо указу Зеленського про розпуск Ради.

«Без чіткого рішення Конституційного Суду ЦВК та інші установи виконавчої влади будуть приймати рішення на свій розсуд щодо того, продовжується виборчий процес чи не продовжується. А це створить серйозну кризу. Це поставить під сумнів легітимність наступного парламенту. Далі за цим буде соціально-політична й інституційна криза для всієї країни. Але цього бути не повинно», – акцентував гість програми.

Відтак, продовжив політолог, значною мірою персонально від голови Верховної Ради залежить вирішення цього питання.

«Дуже сподіваюся, що переважатимуть інтереси держави, інтереси підходу збереження інституційної пам'яті і доступності влади, а не поточні намагання озирнутися на рейтинги партії «Народний фронт», яка в цих виборах участі не бере», – підсумував пан Матвієнко.

Нагадаємо, Велика палата Конституційного Суду розпочала 10 червня розгляд подання народних депутатів щодо конституційності Указу Президента про розпуск Верховної Ради у формі усного слухання. У відкритій частині засідання виступив Президент Володимир Зеленський. Того ж дня КСУ перейшов до закритої частини розгляду справи. Суддею-доповідачем у цій справі виступає Віктор Кривенко.

Сьогодні, 18 червня Велика палата Конституційного Суду продовжить розгляд справи щодо конституційності Указу Президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 07:16 :10