Не працює жоден із законів про «стоп маски-шоу», – економічний оглядач

ZIK

В Україні є два закони про «стоп маски-шоу», але жоден із них чомусь не працює. Крім того, після скасування податкова міліція дивним чином відновилася. Через це в країні загальмувалося економічне відновлення.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив головний редактор журналу «Гроші» Олександр Крамаренко.

За його словами, ВВП і податківці в погонах пригальмували процеси в пенсійній сфері, бо розмір Пенсійного фонду напряму залежить від економічного розвитку в країні.

«Коли кажуть, що ВВП на хліб не намастиш, то якраз і намажеш. У нас є чудові закони, є два про «стоп маски-шоу», але жоден із них чомусь не працює. Верховна Рада скасувала податкову міліцію, але вона дивним чином, як птиця-фенікс, відтворилася», – зауважив Крамаренко.

Зокрема, пан Крамаренко пригадав, що в роки після Майдану був певний розквіт бізнесу, що призвело до досить швидкого економічного зростання, яке тривало до початку 2017 року. Але в цей час податківці активізувалися, і почався тиск на бізнес. І на його думку, це одна з причин, поряд із недолугою кредитною політикою Нацбанку, що в країні загальмувалося економічне відновлення.

«До Майдану була система, коли силовики-податківці приходили до бізнесу й контролювали їх право працювати. Вони пропонували це робити через податковий майданчик, а за це отримали інформацію і гроші. Ті, хто не хотів, їх витискали, або ці люди мали обмежуватись маленьким бізнесом, щоб їх навіть не було видно. Десь у 2014-2015 роках податківці-силовики заховалися, і в бізнесу було таке відчуття, що він знову почав дихати. Але потім до тих, хто почав сплачувати нормальні податки, почали приходити хлопці в погонах», – розповів гість програми.

На думку пана Крамаренка, найбільше, що вдалося зробити в пенсійній сфері уряду Гройсмана – це те, що він започаткував систему, яка має скасувати проблему, що дедалі більше людей отримували мінімальну пенсію. Тобто за рахунок девальвації обезцінювалися старі пенсії, і тим, хто потрапляв у нижню межу, просто доплачували до мінімалки.

«Це призводило до того, що люди не отримували те, що реально заробили, а по-друге, відбувалася зрівнялівка. Людина могла працювати чи не працювати, але через 10 років після виходу на пенсію вона, як і всі інші, отримувала мінімалку. При його уряді система індексації мала відбутися», – зазначив головний редактор журналу «Гроші».

Як повідомляли, в Україні планується чергове підвищення прожиткового мінімуму, у зв’язку з чим будуть збільшені й інші соціальні виплати, в тому числі й пенсії. Відповідно до нового закону про державний бюджет, доходи українців підвищаться вже з 1 липня.Loading...