Новини » Політика 18 червня, 2019, 19:08
Два сценарії рішення Конституційного Суду щодо виборів від політолога Фесенка
ZIK
ZIK

Варіант, що Конституційний Суд визнає Указ Президента Зеленського про розпуск парламенту конституційним, є малоймовірним.

Таку думку в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Володимир Фесенко.

Політолог зазначає, що є два сценарії того, яке рішення винесе Конституційний Суд України щодо Указу Президента Зеленського про розпуск Верховної Ради:

«Один сценарій – взагалі не буде ніякого рішення. Тобто не буде більшості ні за визнання указу конституційним, ні за визнання антиконституційним. Другий варіант – якщо противники цих виборів, використовуючи індивідуальні методи роботи суддів, сформують більшість, то тоді може бути рішення про неконституційність цього указу», – вважає Володимир Фесенко.

На його переконання, варіант, що Конституційний Суд визнає указ Зеленського про розпуск парламенту конституційним, є малоймовірним.

«Цей варіант малоймовірний. Але інформація про те, що навіть якщо буде визнано указ неконституційним, то ЦВК не буде зупиняти вибори, і вони відбудуться, є позитивним сигналом. Позиція ЦВК в даному випадку дуже важлива й принципова», – додає політолог.

Однак, продовжує Фесенко, в разі визнання указу неконституційним можуть виникнути певні атаки на Президента.

«Може виникнути елемент політичної кризи. Адже, посилаючись на можливе рішення Конституційного Суду, деякі інституції можуть виступати проти Президента або вимагати відповідальності за цей указ. Навіть можуть бути спроби ініціювати імпічмент. Тобто відбуватимуться колізії, пов’язані саме з атакою на Президента, але не з тим, щоб зупинити вибори», – додав пан Фесенко.

Нагадаємо, Велика палата Конституційного Суду розпочала 10 червня розгляд подання народних депутатів щодо конституційності Указу Президента про розпуск Верховної Ради у формі усного слухання. У відкритій частині засідання виступив Президент Володимир Зеленський. Того ж дня КСУ перейшов до закритої частини розгляду справи. Суддею-доповідачем у цій справі виступає Віктор Кривенко.

Сьогодні, 18 червня Велика палата Конституційного Суду продовжить розгляд справи щодо конституційності Указу Президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 20:35 :57