live

Бойко, Тимошенко, Смешко: політолог охарактеризував прем’єрські амбіції політиків

ZIK

Амбіції стати наступним прем’єр-міністром є у багатьох політиків – Юлії Тимошенко, Юрія Бойка, Ігоря Смешка. Однак хто обійме посаду залежатиме від сформованої коаліції в парламенті.

Про це в програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Василь Мокан.

«Прем’єр-міністр не обирається напряму. Він є результатом політичних домовленостей в парламенті, тому від формату коаліції в наступному парламенті залежатиме багато», – зазначає експерт.

Інтрига полягає у тому, хто сформує коаліцію, наголошує Василь Мокан.

«Цікаво, чи фракція «Слуга народу» буде одноосібною чи об’єднається з іншими партіями. Від цього залежатиме прізвище наступного прем’єр-міністра. На мою думку, Бойко має найменше шансів, бо він очолить майбутню опозицію. Тому з ним у Президента співпраці не вдасться», – каже експерт.

Василь Мокан вважає, що Юлія Тимошенко веде зараз не парламентську кампанію, а прем’єрську.

«Очевидно, вона пропонує себе, як майбутнього міністра. Мають амбіції Смешко і низка інших людей. Це нормально. Від кількісного представництва і сформованої коаліції буде залежати прізвище майбутнього прем’єр-міністра», — говорить експерт.

Політолог прогнозує, яку коаліцію можна буде побачити у новому парламенті.

«Згідно слів керівника виборчого штабу партії «Слуга народу», потенційними союзниками в парламенті можуть бути партії Вакарчука та Смешка. За жодних обставин не об’єднаються «Слуга народу» і «За життя». Виборець Зеленського такої коаліції не сприйме. Можна за вуха протягнути будь-що, але я впевнений, що Кабмін не буде сформовано на основі широкої коаліції», — наголошує експерт.

Окрім того Василь Мокан звернув увагу і на умовну боротьбу поколінь у політиці.

«Пішла боротьба світоглядних підходів. Хто кращий? Старі-досвідчені чи нові і без досвіду? На мій погляд, найкраще, коли між ними буде стояти знак дорівнює. Нові обличчя – не профани. Насправді, є фахівці в різних напрямках», – додає експерт.

Нагадаємо, політолог Андрій Кучер прогнозує, що партія «Голос» нарощуватиме м'язи, водночас «Слуга народу» і «Батьківщина» втрачатимуть рейтинг.

Читайте більше новин на тему: коаліціяLoading...
Loading...
Loading...