Новини » Економіка 17 червня, 2019, 19:14
Затримка з виплатою пенсій: Каплін прогнозує нові проблеми восени
ZIK
ZIK

Ігри, які влада влаштувала в період виборчої кампанії, зокрема монетизація субсидій, обіцянка 13-ї пенсії та решта незапланованих витрат, призвели до розірвання бюджету та великого дефіциту коштів.

Це заявив народний депутат України Сергій Каплін у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Депутат зауважив, що рівень видатків на сплату комунальних послуг середньостатистичного українського господарства складає 46% – це найбільший показник у світі. Тоді як у Грузії населення сплачує приблизно 25%, у центральноєвропейських країнах – 12-15%, у Ісландії – 6% тощо.

«Середній рівень видатків на «комуналку» від доходу домогосподарства у світі складає 10-12%, тоді як українці в 4 рази переплачують за компослуги. Відповідно тарифи так само завищені приблизно в 4 рази. Це зробили для того, щоб МВФ мав дуже простий механізм для вилучення грошей із держави Україна, щоб погасити тіло кредиту та відсотки.

До того ж Міжнародному валютному фонду однаково, де Україна братиме гроші на погашення боргу – чи у середніх і великих компаніях у вигляді справедливого оподаткування, чи заощаджуючи бюджет на утримання державних органів, чи піде найпростішим шляхом – залізе в кишеню до громадян через підвищення комунальних послуг», – пояснив Серій Каплін.

Політик наголосив, що саме через зобов’язання перед МФВ, на які погодилася українська влада, не можливо знизити тарифи та добитися економічно обґрунтованої ціни. Окрім цього, додає пан Каплін, зараз є дуже великі проблеми в соціальному блоці державного бюджету.

«Ігри, які влада влаштувала в період виборчої кампанії, зокрема монетизація субсидій, обіцянка 13-ої пенсії, яка є аномалією для слабкої економіки, та решта незапланованих витрат, призвели до розірвання бюджету та великого дефіциту коштів.

Через це я прогнозую, що у вересні відбудуться затримки з виплатами пенсій до 10-15 днів, а 20% із тих, хто сьогодні отримує субсидії, буде позбавлений такого права», – вважає Сергій Каплін.

Як повідомляли, в Україні планується чергове підвищення прожиткового мінімуму, у зв’язку з чим будуть збільшені й інші соціальні виплати, в тому числі й пенсії. Відповідно до нового Закону про державний бюджет, доходи українців підвищаться вже з 1 липня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 01:01 :23