Новини » Суспільство 17 червня, 2019, 12:42
Я нічого не очікую від «собору» Філарета, – Єленський
ZIK
ZIK

Проведення «собору» Почесним патріархом Філаретом Православної церкви України не підтримується ані єпископатом, ані духовенством, ані кліром. Також і на політичному рівні було зроблено все, щоб досягти духовної незалежності ПЦУ. Тому проведення «собору» лише зіпсує біографію Філарету.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів народний депутат України Віктор Єленський.

«Київського патріархату вже не існує ані канонічно, ані юридично, адже під відповідним документом про це підписався і сам Владика Філарет. Також зараз Православна церква України достатньо динамічно розвивається, і на порядку денному стоїть питання парафіяльного життя, шкільництва, визнання іншими помісними православними церквами», – сказав Єленський.

На його думку те, що один архієрей пішов супроти волі всієї церкви – прикро. Але ці дії не підтримують ані ієрархі цієї церкви, ані духовенство, ані миряни. Тому це просто амбіція.

«Я думаю, на жаль, що Владика Філарет хоче бути головним. Але це його прагнення суперечить самому розвитку Православної церкви України. Бо всі його по-суті справи, промови та тези, які він висував впродовж останнього місяця, це якраз ті темники, які розсилає відділ зовнішніх церковних відносин Московського патріархату», – вважає Єленський.

Тому нардеп наголосив, що від «собору УПЦ КП» нічого не очікує, адже він не матиме жодних наслідків для Православної церкви України.

«Це не буде Собор, бо він не підтримується єпископатом, духовенством і кліром. Також українська держава, дипломатія, президенти, уряди зробили дуже багато для того, щоб досягти духовної незалежності Православної церкви України і, звичайно, що народ не дасть це торпедувати. Тому для ПЦУ він не матиме жодних наслідків, а для Патріарха Філарета, очевидно, суттєво зіпсує його біографію», – зазначив Єленський.

Він вважає, що всі рухи Владики Філарета розганяються і тримаються в ефірі завдяки знаряддю інформаційної війни, але по суті нічого не означають. Хоча ті, хто шукають приводу не визнавати Православну церкву України, звичайно, чіплятимуться за це.

«Ми бачили зустріч Митрополита Епіфанія з предстоятелем Елладської православної церкви у Константинополі. Також ми знаємо, що дуже серйозні документи з приводу ПЦУ були ухвалені Кіпрською православною церквою. І я думаю, що цей процес буде йти достатньо динамічно попри те, що Москва обрала для себе наступний форпост. Адже спочатку вони хотіли зірвати отримання томосу, потім хотіли, щоб помісні церкви перервали з Константинополем євхаристичне спілкування, а тепер вони відступили на наступний рубіж, не визнання ПЦУ. Але вони тут теж програють», – додав він.

Нагадаємо, Почесний патріарх Православної церкви України Філарет розіслав запрошення на «собор Української православної церкви Київського патріархату», який він скликає на 20 червня.

Раніше Філарет заявив, що не приймає томос, оскільки до отримання не був ознайомлений з його змістом.

В ПЦУ на це відповіли, що проведення собору ліквідованого Київського патріархату означатиме церковне розділення з усіма канонічними та юридичними наслідками.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 21:22 :26