Новини » Суспільство

Сьогодні – День Святого Духа

Фото: fishka 2019

День Святого Духа або Духів день – християнське свято, присвячене Третій Іпостасі Триєдиного Бога, який щорічно відзначають у понеділок, наступного дня після Святої Трійці.

Вважається, що в Духів день земля вагітна новим урожаєм, тому категорично заборонено працювати на землі, щоб випадково не пошкодити майбутній урожай, – повідомляє УНІАН.

Духів день відзначають на 51 день після Великодня, тому у 2019 році свято припадає на 17 червня. Варто зазначити, що в різних конфесіях День Святого Духа відзначають в різні дні. Наприклад, Католицька церква святкує його разом з Трійцею, тобто на 50-й день після Великодня.

Щоб дізнатися історію виникнення Дня Святого Духа, потрібно зазирнути в Новий Завіт. У книзі Діянь святих апостолів, зокрема, розповідається про те, як у день П'ятидесятниці на апостолів зійшов Святий Дух.

 Сталося все, як водиться, в Єрусалимі, а саме в Сіонській світлиці, де в той момент апостоли молилися. Раптово приміщення заповнив шум, що нагадував завивання сильного вітру, і саме в той момент на кожного з тих, хто молився, зійшов Святий дух у вигляді вогняних язиків. Після цього апостоли навчилися зцілювати хворих, пророкувати і говорити на різних мовах (всі ці дари були надані учням Христа, щоб ніщо не заважало їм ходити планетою і нести Слово Боже в різні країни).

Вважається, що в цей день  заборонено працювати на землі, щоб випадково не пошкодити майбутній урожай.

Всю роботу на землі краще перенести на більш сприятливий час. Через те, що Духів день вважається великим церковним святом, багато хто вірить, що, як і на Трійцю, не можна прати, прибирати, шити. Краще приділити час відпочинку і приємним обрядам.

Loading...