Новини » Політика 1022

Садовий програв вибори, коли загравав з галицьким сепаратизмом, – Чорновіл

ZIK

Галичанам ніколи не був притаманний реальний сепаратизм. Коли у 2002 році Андрій Садовий намагався із такими лозунгами щодо від’єднання Галичини виграти вибори мера, із тріском пролетів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів політтехнолог Тарас Чорновіл.

Він наголосив: для Галичини сепаратизм не є характерним. Заяви на кшталт приєднання до Польщі, як правило – лише вислів емоцій. Більшість із тих, хто це оголошує, насправді, не сповідує таких поглядів.

«Я сам – галичанин, для мене не є відкриттям їхні позиції», – розповів політтехнолог.

Він зазначив: часом окремі галицькі політики справді намагаються погратись на темі сепаратизму. Серед них – Андрій Садовий у 2000-2002 роках. Тоді одна із газет нинішнього голови Львова друкувала різноманітні карикатури щодо від’єднання Галичини від східної України.

«Насправді це було одним із політ технологічних кроків низки галицьких політиків, які намагались у своїх засобах масової інформації, через певні акції та дії, зіграти на цій темі із певними виборчими спекти вами», – наголосив експерт.

Однак у 2002 році саме на темі галицької окремішності Андрій Садовий «із тріском» програв вибори мера. Тож відразу після цього такі теми із його газети повністю зникли.

«Вже в 2006 році на наступних чергових виборах Садовий успішно переміг із загальноукраїнськими патріотичними лозунгами. Тому, насправді, мабуть не варто гратись на Галичині з темами відрубності та відокремішності. Галичина заслуговує на те, що й вся країна – хорошу, нормальну політику фінансово-економічної децентралізації», – підкреслив Тарас Чорновіл.

Як повідомлялось раніше, Київський міжнародний інститут соціології, на замовлення видання «Дзеркало тижня», провів опитування жителів Галичини щодо можливого від’єднання регіону.

В СБУ заявили, що в проведенні такого опитування вбачаються окремі ознаки складу злочину – саме публічних закликів чи розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

Loading...
Loading...
Loading...