Новини » Економіка 17 червня, 2019, 17:45
Радника Зеленського звинуватили в промисловому лобізмі
ZIK
ZIK

Є дуже потужне лобі у промисловості, яке будь-яким способом хоче продовжити повноваження НКРЕКП і призупинити запуск ринку електроенергії.

Це заявив політолог Кирило Сазонов у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Політолог нагадав, що з 1 липня має почати діяти ринок електроенергії. Закон був прийнятий ще у 2017 році за узгодженням із ЄС та ЄБРР, і це, на думку експерта, було дуже позитивне рішення. Відтак, у квітні цього року європейці вже нагадували українським політикам про відповідну угоду.

«Закон відповідає усім європейським нормам, а зокрема Третьому енергетичному пакету. Якщо ринок дійсно запрацює, то всі формули, зокрема «Роттердам+», а також ручне регулювання та думка керівників із НКРЕКП стануть неважливими.

Але є дуже потужне лобі в промисловості, яке в будь-який спосіб хоче продовжити повноваження НКРЕКП. І саме радника Зеленського Андрія Геруса я вважаю представником цього лобі. Адже не є секретом, що найбільші витрати зазнають ті, в кого вартість електроенергії у виробленні продукції є високою. Зокрема це ті ж феросплави Ігоря Коломойського, де електроенергія складає 50% вартості», – зауважив Кирило Сазонов.

Він впевнений, що не може бути єдиного тарифу на електроенергію, так само як і тарифу на картоплю чи ковбасу. Наприклад, вночі ресурс може бути дешевшим, а вдень – дорожчим.

«Ринок – це вільний механізм, який працюватиме і для населення, і для промисловості. Різниця лише в тому, що промисловість купуватиме електроенергію виключно за ринковою ціною. А от населення має запобіжник, якщо ціна на ринку раптово зросте. Це зокрема атомна генерація, а також НКРЕКП та Антимонопольний комітет, які зобов’язані слідкувати за тим, щоб представники генерації електроенергії не змовилися між собою», – підкреслив Кирило Сазонов.

Нагадаємо, представник Президента України у Кабміні Андрій Герус заявив, що запровадження ринку електроенергії треба відкласти до 1 липня 2020 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 00:58 :34