Новини » Політика 17 червня, 2019, 16:21
Множинне громадянство в Україні: Тарас Чорновіл запропонував власну концепцію
ZIK
ZIK

Заборона на доступ до державної таємниці, кримінальна відповідальність за недекларування факту подвійного громадянства та конкретний список держав, з якими дозволене множинне громадянство – такою концепцію подвійного громадянства в Україні бачить політолог Тарас Чорновіл.

Про це він розповів в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Він наголосив, що питання про множинне громадянство повинно вирішуватись лише на рівні держави. Мовляв, коли це розглядатиметься на місцевих рівнях, то буде сепаратизмом.

«Ці речі потрібно врегулювати законом, оскільки чинні дві норми Конституції, що стосуються громадянства, у такому випадку можуть одна одній не суперечити. Крім того, потрібно врегулювати, з якими країнами можуть бути подвійні громадянства. Це нормально врегульовується у законі», – підкреслив експерт.

За його словами, у законі варто прописати норму, що подвійне громадянство визнано законним лише з тими країнами, які мають відповідні стандарти.

«Далі можна виписати країни, з якими Україна підписала відповідні двосторонні угоди щодо принципу функціонування подвійного громадянства. Зрозуміло, що Росія не підійде. У законі можна виписати чіткі норми, за якими вона не підходитиме – визнання норм міжнародного права тощо», – пояснив Тарас Чорновіл.

Також він підкреслив, що коли у людини є подвійне громадянство з країною, з якою воно дозволене, обов'язковим має бути його декларування.

«Якщо ви не задекларували факт, що у вас є множинне громадянств, має наступати дуже жорстка кримінальна відповідальність. Коли ви це задекларували, ви повинні розуміти, що подвійне громадянство з країною ЄС є легальним, але не рятує вас від, наприклад, служби в армії, призиву у випадку війни тощо», – наголосив політолог.

Так, пояснює він, у функціонуванні своїх законів Україна найперше визнає саме українське громадянство. Натомість другим громадянством людина може скористатися, коли виїжджає до іншої країни.

Крім того, він розповів, яким чином повинно регулюватись наявність двох громадянств для державних службовців – мерів, народних депутатів та інших.

«На мій погляд, всі ті, хто належать до сфери місцевого самоврядування – мери та люди, що працюють в органах комунальної влади – для них не має бути обмежень. Натомість для людей, які належать до державної влади, мають бути встановлені обмеження, зокрема, повна заборона праці на посадах, які надають доступ до державної таємниці», – розповів фахівець.

Нагадаємо, нардеп Віктор Балогу запропонував Президенту України внести до Ради законопроект про подвійне громадянство.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 02:27 :52