Новини » Політика 17 червня, 2019, 20:09
Макрон застеріг від повного виходу Росії з ПАРЄ: Страждає не держава, а громадяни
ZIK
ZIK

Ми хочемо уникнути повного виходу Росії з Ради Європи, оскільки це буде шкодити насамперед інтересам російських громадян.

Про це президент Франції Еммануель Макрон заявив під час спільного брифінгу з Президентом України Володимиром Зеленським.

Трансляцію брифінгу вів телеканал ZIK.

Еммануель Макрон зауважив, що в питанні повернення Росії до ПАРЄ виникли певні непорозуміння.

«Є питання санкцій щодо Росії, і тут Франція послідовно дотримується своєї лінії, щоби тиск продовжувався, допоки не будуть виконані всі умови. Але щодо членства Росії у ПАРЄ, то це не повинно розглядатися в межах санкцій, адже від цього страждає не Російська Федерація, а власне громадяни Росії», – підкреслив Макрон.

Президент пояснює, що приналежність до ПАРЄ означає можливість співпраці у юрисдикційному просторі, можливість подавати позови проти російської держави, коли вона не виконує права громадян. І якщо Росія буде виключена з Ради Європи, то це забере у громадян таке право.

«За головуванням Фінляндії ми розпочали процес консультацій щодо повернення Росії в ПАРЄ, щоб вона могла зокрема і платити членські внески, але при цьому не діяти в якості активного члена. Ми хочемо уникнути повного виходу Росії з Ради Європи, оскільки це буде шкодити насамперед інтересам російських громадян. Натомість ми прагнемо забезпечити їхню можливість відстоювати свої права», – наголосив Еммануель Макрон.

Як повідомляли, у МЗС України заявили, що Росія намагається «виміняти» повернення своєї делегації до ПАРЄ на візит комісара РЄ з прав людини Дуні Міятович до окупованого Криму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 08:28 :19