live
Новини » Політика

Клих не голодував, бо йому пригрозили переселенням до чеченців, – російська правозахисниця

ZIK

Політв’язня Станіслава Клиха звинувачують у тому, що брав участь у чеченській війні. Тому, коли він написав заяву до адміністрації в’язниці про те, що планує оголосити голодування, йому натякнули на важкі наслідки. Адже у цій тюрмі теж сидять чеченці, на яких дуже добре діє пропаганда.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповіла російська правозахисниця, член Уральської правозахисної групи Тетяна Щур.

«Є інформація про стан здоров’я Клиха від його адвоката та консула, який його постійно відвідує. Голодування не відбулося, бо, за словами Станіслава, його попередила адміністрація в’язниці, в якій перебуває. Якщо він це зробить, до нього застосують такі заходи, як переселення у камеру з недружніми засудженими», – сказала Щур.

Вона розповіла, що за стіною у Клиха довгий час утримувалися чеченці, а його якраз звинувачують у тому, що брав участь в чеченській війні. Така пропаганда могла б погано закінчитися для політв’язня. 

«Загалом адміністрація в’язниці нейтрально ставиться до незаконно засудженого, але є такі спроби, як голодування. Тому Станіслав їсть, але обмежено. Більша проблема стосується його психологічного стану. Тому що п’ять років перебуває в одиночній камері після тортур, а також періодично його переселяють в психіатричну лікарню. Тому все дуже погано», – зазначила вона.

Також вона прокоментувала ситуацію із засудженим політв’язнем Олександром Кольченком, у нього з’явилася можливість пом’якшити вирок.

«Кольченко відсидів половину терміну і має право подавати заяву на зміну режиму тримання. Наприклад, з тримання під вартою – на виправні роботи, але в жодному разі це не можна назвати помилуванням, бо у його майже немає надії на те, що таке прохання буде задоволене. Але ми, мама Оленксандра і наш адвокат вирішили створити прецедент, адже нещодавно з’явилася така можливість в законодавстві. Хочемо пропрацювати певну процедуру, щоб інші люди теж могли цим скористатись», – наголосила Щур.

Тому, підсумовуючи ситуацію із політв’язнями, вона висловила сподівання, що нова українська влада все ж зможе допомогти своїм громадянам. Принаймні, надія з’явилась.

«Зі зміною влади в Україні ми почали відчувати, що є якийсь імпульс та бажання про це говорити. Відбуваються зустрічі з родичами моряків, політв’язнів. І те, що Клих не почав голодування, мабуть, теж може з цим бути пов’язано. Ми надіємось, що надалі вони працюватимуть не на словах, а на ділі», – додала Щур.

Нагадаємо, перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко отримала листи від політв’язнів Кремля Станіслава Клиха і Рустема Ваітова та закликала усіх небайдужих писати бранцям, оскільки для них це надзвичайно важливо.

До слова, в січні 2019 року Станіслав Клих п’ять днів пробув у лікарні в Челябінську. Українець поскаржився на болі в області серця і нирок, і висловив підозру на рак шкіри. Після нетривалого перебування в челябінській лікарні Клиха повернули до в’язниці в Верхнеуральську.

Також варто зазначити, що український політв’язень Олександр Кольченко, якого утримують в ІК-6 в російському Копейську, на тривалі травневі свята відправили у штрафний ізолятор у зв’язку з передсвятковим «посиленням режиму». 


Loading...
Loading...
Loading...