Новини » Суспільство 17 червня, 2019, 12:19
Чому в Україні гальмується процес створення ОСББ: експерти назвали основні причини
ZIK
ZIK

Експерти відзначають одразу кілька причин гальмування створення ОСББ. Серед іншого, мала поінформованість населення щодо об’єднань співвласників будинків та страх, що наслідком такого кроку стане додаткова відповідальність.

Про це в ефірі проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK розповіли голова ОСББ Михайло Кальтаргейстер та експерт у сфері енергетики Марія Яковлева.

Михайло Кальтаргейстер підкреслив, що сьогодні є декілька причин, чому гальмується процес створення ОСББ. Наприклад, підкреслив він, коли започатковувалось ОСББ, головою якого він сьогодні є, діяла норма, що у новобудовах обов’язково створюється об’єднання співвласників.

«Ця норма діяла декілька років, починаючи з 1995-го, але потім її скасували. Я вважаю, що це було помилкою. Також є питання, чому, зокрема, у Києві не створюють об’єднання. Усе через штучне підтримання комунальними ЖЕКами тарифів», – розповідає Михайло Кальтагейстер.

Ще однією причиною, чому досі гальмується процес створення ОСББ, він вважає те, що, мовляв, багато людей думають: хтось прийде і відремонтує їм будинок безкоштовно.

«Вони переконані, що натомість, коли вони створять ОСББ, то нестимуть повну, в тому числі фінансову, відповідальність за свій будинок. Це основні причини», – зазначив голова ОСББ.

У свою чергу експерт у сфері енергетики Марія Яковлева ще однією з причин називає те, що люди банально не розуміють, чим відрізняється ОСББ.

«Тобто, на мою думку, люди мало проінформовані у цьому питанні. Коли люди мало проінформовані, інформацію їм заміняє інтуїція, вони повигадували собі різні жахіття, що це завжди велика відповідальність, значні проблеми. Тому багато людей сьогодні відмовляються», – пояснила Марія Яковлева.

Нагадаємо, з 1 травня українці можуть укладати колективні договори на житлово-комунальні послуги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 07:18 :09