Новини » Економіка 16 червня, 2019, 22:31
Україна запропонувала Молдові скористатися своєю ГТС

Скористатися українською газотранспортною системою і постачати газ молдовським споживачам в обхід «Газпрому». Таку пропозицію направив «Укртрансгаз» до Молдови навесні 2019 року.

Якщо Молдова буде використовувати потужності української ГТС, це щонайменше мінімізує ризики, пов’язані з ймовірним перериванням транзиту газу з Росії. А головне – гарантує постачання газу споживачам у Молдові. Про це повідомила прес-служба «Укртрансгазу», передає 24 канал.

Молдова і раніше планувала купувати газ в Євросоюзі, однак із реалізацією плану виникла затримка – труднощі у будівництві інтерконектора (зв’язки між газотранспортними системами) Румунія – Молдова поставили молдовську сторону у залежність від перемовин з «Газпромом».

Тим часом Україна вже понад три роки забезпечує свої потреби у газі без допомоги «Газпрому». Завдяки своїй газотранспортній системі Україна імпортує весь необхідний обсяг газу з країн Євросоюзу.

«Молдовські постачальники за допомогою української ГТС можуть скористатися аналогічним підходом, що дозволить Молдові самостійно імпортувати газ з ЄС у разі необхідності», – наголосили в «Укртрансгазі».

Ще ж і надто – «Укртрансгаз» запропонував молдовській стороні створити власний страховий запас газу і зберігати його в українських підземних сховищах.

 

Читайте більше новин на тему: Молдова

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 01:04 :34