Новини » Економіка 16 червня, 2019, 8:55
Україна після зняття блокади з ОРДЛО лише втрачатиме, – журналіст

«Націоналізовані» «Л/ДНР» підприємства не повернуть Україні після зняття блокади, і податки до держбюджету вони ще довго не платитимуть.

Про це у своїй статті для DT.UA пише оглядач видання Юлія Самаєва.

«Одразу після блокади більшість підприємств на неконтрольованих територіях захопили та націоналізували, і тепер це «державні підприємства ДНР та ЛНР». Їх не повернуть Україні після зняття блокади, і податки до нашого бюджету вони ще довго не платитимуть. Денаціоналізація цих компаній не почнеться доти, доки ми не повернемо собі контроль над населеними пунктами, у яких вони фізично розташовані», – вважає експерт.

На її думку, відновлення економічних зв’язків цих підприємств із компаніями на контрольованих територіях – можливий, але складний процес.

За її словами, через труднощі з адмініструванням податкова система в ОРДЛО суттєво трансформувалася, від низки податків так звані «Л/ДНР» відмовилися, бо просто не можуть їх зібрати.

«На неконтрольованих територіях лишилися податок на прибуток, спрощені податки для самозайнятих і податок з обігу, але ПДВ компанії з неконтрольованих територій не сплачують. Відповідно компанії – платники ПДВ з підконтрольних регіонів будуть зацікавлені лише продавати щось в ОРДЛО, але не купувати там, бо тоді вони втрачатимуть податковий кредит і братимуть на себе зайві податкові зобов’язання», – зазначає оглядач.

Таким чином, зауважила вона, через відмінності оподаткування ОРДЛО й надалі відправлятимуть 87% вироблених товарів у РФ, і вони частково вертатимуться в Україну, але вже у вигляді російського імпорту. «Україна ж постачатиме в ОРДЛО харчі та товари широкого вжитку та повернеться до виконання своїх соціальних зобов’язань перед громадянами на окупованих територіях, знявши ці тягарі витрат з окупанта», – пише Самаєва.

 

Читайте більше новин на тему: війна на Донбасі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 11:19 :51