Новини » Суспільство 16 червня, 2019, 15:20
Супрун: Совєцьку культуру уваги до медиків раз на рік треба міняти
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що День медичного працівника, який відзначається 16 червня, дістався Україні у спадок від радянського минулого, тому це свято потрібно наповнювати новим змістом.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook з нагоди Дня медика.

«Про штучність й фальшивість тих чи інших свят, які Україна успадкувала від Союзу, треба говорити. День медичного працівника, який з’явився у 1980 році у Совєцькому Союзі, одне з таких свят. Це дуже у стилі імперій давати людям «свято» замість гідності, фінансової незалежності та належних умов праці й життя. Сьогодні цей день залишається святом в Україні, Білорусі та Росії», – зазначила Супрун.

На її переконання, «культуру уваги до медиків один раз на рік, постійних декларацій намірів і вічних косметичних ремонтів – потрібно змінювати». Супрун визнає, що це неможливо без конфліктів, але, за її словами, лише в таких конфліктах може народитись нова система охорони здоров’я України. «Система, в якій кожен день – день медичного працівника. Кожен день – день пацієнта, якому змогли надати своєчасну та якісну допомогу», – наголосила глава МОЗ.

Як повідомлялося, День медичного працівника відзначається в Україні щороку у третю неділю червня. Свято встановлене указом Президента від 3 червня 1994 року.

У цей самий день це свято відзначають у Білорусі та Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 07:55 :39