Новини » Світ

США активізували атаки на системи енергозабезпечення РФ, – The New York Times

Фото з відкритих джерел

Адміністрація Сполучених Штатів активізувала спроби впровадити шкідливі програми у комп’ютерні системи, які відповідають за енергозабезпечення Росії.

Про це пише The New York Times з посиланням на колишніх та діючих чиновників Білого дому. 

«Сполучені Штати посилюють цифрові втручання в електромережу Росії, попереджаючи президента Володимира Путіна та демонструючи, як адміністрація Трампа використовує нові органи влади для більш агресивного використання кіберінструментів», – йдеться у статті. 

За даними газети, подібні спроби США здійснює з 2012 року, коли, за словами джерел, Сполучені Штати встановили розвідувальні зонди в системах управління російської електричною мережею.

Проте тепер, за свідченням чиновників Білого дому, американська стратегія «змістилася в бік розміщення потенційно небезпечного шкідливого ПО всередині російської системи на таку глибину і з такою агресивністю, які раніше ніколи не застосовувалася».

«Частково ці дії мають на меті попередження (для Росії -ред.), частково – підготовку до проведення кібератак у разі виникнення великого конфлікту між Вашингтоном і Москвою», – йдеться у матеріалі NYT. 

В адміністрації Трампа відмовилася описати конкретні дії, яких вживають у цій сфері за нової влади, однак у своєму публічному виступі радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон заявив, що Сполучені Штати «ширше розглядають потенційні цифрові цілі як елемент спроби «сказати Росії чи кому-небудь іще, хто займається кіберопераціям проти США: «Ви заплатите за це». 

У свою чергу президент США Дональд Трамп у своєму Твіттері відреагував на публікацію видання, назвавши її «зрадою» і «неправдою». 

«Це віртуальний акт зради з боку колись великої газети, яка відчайдушно потребує… будь-якого матеріалу, навіть якщо він шкідливий для нашої країни. І, крім того, це неправда», – заявив Трамп. 

Loading...