Новини » Економіка 656

Устенко розповів, яка зі сфер активно реформуватиметься за президентства Зеленського

ZIK

Володимир Зеленський активно працює над залученням інвестицій до країни. Для цього може бути затверджена нова програма співпраці з МВФ. Вона покращить захист права власності, реформування судової системи та сприятиме боротьбі з корупцією.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера  Олег Устенко.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера  Олег Устенко.

«Керівництво країни активно обговорює питання необхідності розпочати більш масштабну програму співпраці з МВФ. Це не є якоюсь новиною, чи таємницею», – наголосив Устенко.

Він підкреслив: президент намагається звести економічну політику до ефективної боротьби з бідністю та забезпечення високих темпів економічного зростання.

«Для цього потрібно думати над активізацією інвестиційної діяльності в країні», – сказав Устенко.

Він підкреслив: заяви попередньої влади про покращення бізнес-клімату в країні були не зовсім правдивими, адже, об’єми інвестицій постійно зменшувались.

«Прогноз на цей рік – 1,5 млрд дол. іноземних інвестицій, минулого року було близько 2 млрд, ще раніше – 2,5. Тому теза про те, що бізнес-клімат при цьому покращувався, дуже дисонує», – зазначив експерт.

Однак логіка нинішнього президента, за словами Устенка, зводиться до того, що додатковий стимул для економічного зростання можуть дати притоки інвестицій. У цьому нам може допомогти МВФ.

«Немає нічого дивного, коли говоримо про можливу нову програму співпраці з МВФ. Бо є три точки торпедування зі сторони президента. Перша стосується захисту права власності. Саме у цій сфері буде велика концентрація реформ», – підкреслив Устенко.

Окрім того, за його словами, президент наголошує на реформах у судовій системі та на різкому зниженні корупції в країні. Адже саме до боротьби з корупцією в Україні існують величезні питання. Досі у цьому напрямку був дуже в’ялий прогрес, хоча зараз аємо і позитивні сигнали.

«Є інформація про розміщення українських європейських облігацій, випущених в євро. Це, наскільки я розумію, вперше за півтора десятка років, відколи Україна випустила облігації в євро. Це, справді, дуже тішить, бо ставка розміщення є більш ніж достойною», – додав він.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський зустрівся із місією Міжнародного валютного фонду в Україні на чолі з Роном ван Роденом, де підтвердив, що Україна надалі співпрацюватиме з цією організацією.

загрузка...
загрузка...
Loading...