live

Суцільні проблеми і катастрофа, – резонер Михальчишин про контррозвідку

ZIK

Те, як у нас функціонує контррозвідка, вказує на критичні проблеми. Бо куди ми не подивимося, на будь-яку форму контррозвідувальної діяльності, у нас там суцільні функціональні проблеми.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив експерт із питань державної безпеки Юрій Михальчишин.

Пан Михальчишин наголосив: контррозвідувальна діяльність в умовах гібридної війни набуває особливого стратегічного значення. Водночас, додає експерт, вона не має кримінальної природи, адже бореться із зовнішніми та внутрішніми загрозами в національній безпеці й протидіє терористичним і розвідувальним посяганням іноземних держав. За словами Михальчишина, в нинішній фазі війни контррозвідка є «імунною системою» всього державного апарату безпеки.

«Але те, як вона у нас функціонує, вказує на критичні проблеми саме по лінії контррозвідки. Бо куди ми не подивимося, на будь-яку форму контррозвідувальної діяльності, у нас суцільні функціональні проблеми. Контррозвідувальний захист, забезпечення, супровід і пошук. І тут є риторичне питання: в Головному управління Нацгвардії служить офіцер, донька якого в російські соцмережі «Вконтакте» викладає свої фотографії на Красній площі в Москві у 2015-му році. У мене питання: скільки оперативних співробітників потрібно, і які форми контррозвідувального пошуку у відкритих джерелах треба залучати, щоб такий офіцер не пройшов службову перевірку за критеріями своєї небезпеки для держави?» – запитує пан Михальчишин.

Водночас він додає, що за останні роки в Україні «злетіли в небеса» три арсенали боєприпасів. Михальчишин наголошує, що до сьогодні немає ніякої ясності, що зробила контррозвідка, щоби ті арсенали, які залишилися, були убезпечені від такого сценарію.

«Розповідати про те, як заходили російські безпілотники, це все цікаво, але хочеться фактів, результатів і притягнутих до відповідальності посадових осіб!» – акцентував експерт із питань безпеки.

Та найгіршим є те, додав пан Михальчишин, що контррозвідка і контррозвідувальна діяльність в Україні страждають від фабрикування даних, відомостей про оперативну обстановку, від роботи на вигаданому матеріалі, від комерціалізації та від штучних справ.

«Чи можемо ми говорити про ефективність контррозвідувальної роботи, якщо за останні роки вся економіка потрапили під іноземний вплив? Росіяни взяли під контроль телекомунікації, сегмент банківської сфери і третину ринку нафтопродуктів. Це просто катастрофа і відрита рана, яка постійно кровоточить», – підсумував Юрій Михальчишин.

Нагадаємо, Юрій Михальчишин заявив, що уряд, Верховна Рада і новий Президент бавляться у «Шоу довгоносиків».

 Loading...
Loading...
Loading...