live
Новини » Політика

Росія бачить себе переможцем, якого не судять, – Зеркаль

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль. Фото: Микола Тис

Перед українською делегацією стоять великі складності – кожна нечіткість, кожна затримка, кожне питання грають на користь Москви. Завдання української делегації – незважаючи на все вищесказане, залучити Росію до відповідальності. Рішення про розгляд по суті доказів порушення Росією міжнародного права, наданих Україною, міжнародний трибунал ООН прийме тільки через кілька місяців.

Про це написала заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль у своєму Facebook за підсумками двотижневого судового слухання в Гаазі.

«Росія бачить себе переможцем, якого не судять, тому заперечує саму можливість того, що її дії можуть розглядатися судом або трибуналом. Ми ж вважаємо, що Росія – міжнародний злочинець, який повинен бути притягнутий до відповідальності. Тому визнання юрисдикції Судом ООН і Трибуналом з морського права буде перемогою. Для нас і для всього світу», підкреслила Зеркаль.

Перед українською делегацією стоять великі складності – кожна нечіткість, кожна затримка, кожне питання грають на користь Москви.

«Міжнародні судові інстанції дуже консервативні у визначенні своєї юрисдикції.. В обох справах Росія хоче поставити злочин собі на службу. Вона стверджує, що наша справа про застосування зброї і агресію з боку Росії, а тому і Суд ООН, і трибунал не можуть розглядати подані нами справи. Наша місія – довести, що мухи окремо, котлети окремо», додала вона.

«У справі щодо міжнародного морського права Росія додає до всього ще і питання статусу Азовського моря і Керченської протоки.

Росія, буквально, намагається змусити арбітрів підтвердити, що нічого не змінилося з часів Російської імперії. А заплутана історія наших з РФ відносин з цього питання лише ускладнює наше завдання з відстоювання наших суверенних прав за Конвенцією ООН за морського права.

Я рада, що справи, в яких представляю Україну, одні з найпрозоріших в світі. Ви могли стежити за онлайн трансляціями. Більшість документів вже або невдовзі будуть доступними. Ви можете самі оцінити якість роботи усієї команди.

Наприкінці цих двох тижнів хочу подякувати всій нашій команді.

Послу України в Королівстві Нідерланди і Ко-Агенту в обох справах Всеволоду Ченцову і всім працівникам посольства за гостинність.

Нашим професорам Harold Hongju Koh, Alfred H. A. Soons і Jean-Marc Thouvenin», завершила Зеркаль.

Також вона подякувала команді МЗС – Оксані Золотарьовій, Тарасу Качці, Роману Андараку, Катерині Зеленко, Олені Ващенко, Тамарі Черпаковій, Катерині Гіпенко, Валерії Будаковій, Ользі Бондаренко. Окрема подяка – Софії Шовіковій за чарівні кадри. А також колегам з інших відомств, які допомагали їм на цих слуханнях – Рефату Чубарову, Ігорю Яновському, Богдану Тиводару, Миколі Говорусі, Світлані Ніжновій, Андрію Кондратову, Івану Іванчику, Сергію Лопатюку, Владиславу Смирнову.

І всім хто підтримує зусилля України.Loading...
Loading...
Loading...