live
Новини » Політика

Рішення суду про незаконність НКРЕКП ставить під сумнів законність тарифів, – ексміністр ЖКГ

ZIK

Рішення, які приймала НКРЕКП за останні 2 роки, поки що ніхто не зможе скасувати. Але це ставить під сумнів економічну обґрунтованість тарифів у країні.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив колишній міністр із питань ЖКГ (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко.

Коментуючи рішення Конституційного Суду щодо визнання неконституційними низки положень Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», пан Кучеренко зазначив, що він ще два роки тому звертався до депутатів, щоб вони скасували закон про НКРЕКП, однак тоді жодних заходів вжито не було.

«Пройшло 2 роки, щось в Конституційному Суді сталося, він запрацював і тепер виніс таке рішення. Тому беруся стверджувати, що без врегулювання в Конституції статусу цих регулюючих комісій, неможливо юридично правильно вирішити цю колізію.

Але сталося так, що Конституційний Суд вперше визнав неконституційним указ Президента Порошенка. Таким чином, три роки ця комісія, яку очолював пан Вовк, працювала в неправовому полі. Мені тут вбачається й узурпація, і корупційні діяння», – заявив колишній міністр із питань ЖКГ.

Також пан Кучеренко зазначив, що рішення, які приймала НКРЕКП за останні 2 роки, поки що ніхто не зможе скасувати.

«Але це ставить під сумнів саму економічну обґрунтованість тарифів у країні. Тому в людей зараз будуть виникати питання, хто і що нам виставляв, і хто нам буде повертати гроші», – додав Олексій Кучеренко.

Нагадаємо, Конституційний Суд визнав неконституційними низку положень закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. У справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, КС вирішив, що НКРЕКП була створена в неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

Також додамо, що НКРЕКП утворив Президент Петро Порошенко указом від 27 серпня 2014 року № 694. Пізніше – 22 вересня 2016 року – Верховна Рада прийняла закон про НКРЕКП, яким було передбачено, що НКРЕКП є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає та звільняє Президент.

КС визнав, що утворивши НКРЕКП своїм указом, президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень.

 

Loading...