Новини » Політика 15 червня, 2019, 1:23
Позачергові вибори: За три місяці Зеленський міг би вивчити закони, – політаналітик
ZIK
ZIK

Часова різниця між достроковими та позачерговими виборами до парламенту – всього три місяці. Глобально, для країни це не термін, однак Володимир Зеленський міг би за цей час увійти в курс справ, ознайомитись з законами, а депутати – ухвалити Виборчий кодекс.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

Він погодився із твердженням, що Володимир Зеленський, виступаючи у Конституційному суді, фактично, тиснув на орган громадською думкою. Він оголошував результати соцопитувань, наголошуючи, що більшість респондентів – за те, щоб проводити дострокові вибори 21 липня.

«Однак, президент на те і є президентом, щоб керуватись не лише мотивацією політичної доцільності чи тим, як краще догодити ситуативній більшості в суспільстві. Президент ще й гарант Конституції», – наголосив Горбач.

Однак, за словами експерта, президент уже проігнорував норму Конституції, видавши указ про розпуск.

«Можна сказати, що не будучи досвідченим політиком чи сильно фаховим юристом з конституційного права, він не знав, що таке є порушенням. Люди це пробачать. Однак йому б зіграло в плюс виправлення помилки і дотримання Конституції», – вважає аналітик.

Він зауважив: вибори мали б відбутись 27 жовтня, тож ці три місяці різниці насправді глобально в країні нічого не змінюють.

«Це не термін. До того ж ці 3 місяці президент Зеленський міг би використати з користю – увійти в суть державних справ, ознайомитись з ситуацією, цифрами, бюджетом, навіть із законами», – вважає Горбач.

Окрім того, за цей час можна було б ухвалити Виборчий кодекс.

«Чесно кажучи, я слабо в таке вірю, однак була б ідеальна ситуація – КСУ зупинив виборчий процес, нинішній склад ВР приніс себе в якусь жертву суспільним інтересам і проголосував Виборчий кодекс на пропорційній системі із відкритими списками. Цим у політичний процес запустив би нову динаміку», – наголосив експерт.

Адже тоді б розпочалась внутрішньопартійна конкуренція у кожній політсилі.

«Це була б внутрішньопартійна демократія. Ми мали б менше олігархічних впливів на голосування в парламенті», – заявив Володимир Горбач.

Як повідомлялось раніше, член Венеційської комісії від України у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук звинуватила Зеленського в тиску на Конституційний суд. Мовляв, команда Президента відправила його на засідання КС, щоб він під час провадження робив політичні заяви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 10:15 :26