Орєшкін: Росіяни вважають, що «рятують» людей на Донбасі і в Криму

ZIK

Завдяки монолітній пропаганді, росіяни вважають і гордяться тим, що «рятують» людей на Донбасі, в Криму. Та ейфорія від українського питання потрохи вщухає. На заміну приходять реальні економічні проблеми.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив російський політолог Дмитро Орєшкін.

«Росіяни втомилися від ейфорії щодо Криму. Їх набагато більше цікавлять економічні проблеми: ріст цін, падіння прибутків тощо. Та це не означає, що вони готові відмовитися від півострова. Люди відмовляються вірити у те, що зниження рівня життя – результат ідіотської політики влади, яка «подарувала» санкції», – говорить експерт.

Водночас, Росія готова приймати у себе нових громадян, звертає увагу Дмитро Орєшкін.

«Росії подобається вважати, що вона виконує батьківську функцію. Мовляв, рятує росіян від українських фашистів на Донбасі. Люди у це вірять», – коментує політолог.

В Росії дуже монолітна пропаганда. Більшість населення ретранслює позицію центральних телеканалів, яка доволі примітивна і однозначна, підкреслює Дмитро Орєшкін.

«Я б не ображався на мешканців Росії, адже їхня думка – дзеркальне відображення телевізора», – наголошує політолог. 

Російське суспільство зараз доволі мілітаризоване, з обережністю дивиться на себе і думає, що встає з колін, каже Дмитро Орешкін.

«Росіяни «захищають» «ДНР» і «ЛНР» не зі співчуттям, а з гордістю, бо вважають, що там проживають «їхні» люди, яких неодмінно потрібно рятувати від Заходу. Ситуація доволі пафосна», – коментує експерт.

Дмитро Орешкін розповідає про ставлення у Росії до влади України.

«В Кремлі хотіли «підкласти свиню» Петру Порошенку. Коли переміг Володимир Зеленський, стало зрозуміло, що, в принципі, нічого не змінюється. Україна залишається європейською країною, яка орієнтується на ЄС і НАТО. Спершу РФ підтримувала Зеленського, але зараз, напевно, медіа буде поступово розчаровувати росіян у Зеленському», – вважає політолог.

Втім, погляди глави Росії Володимира Путіна на Україну залишилися незмінними, каже Дмитро Орєшкін.

«Путін і далі вважає, що Україна – «недодержава», територія, яка не може існувати поза опікою Росії. Ця логіка знаходить прихильників і серед телеглядачів», – додає політолог.

Нагадаємо, експерт з питань державної безпеки Василь Вовк вважає, що Росія адаптувалася до міжнародних санкцій.Loading...