Новини » Політика

Обслуговують виключно АП і голову держави: журналіст заявив про специфічні функції СБУ

ZIK

Служба безпеки України не є спецслужбою, це своєрідна організація, яка обслуговує виключно Адміністрацію Президента й голову держави.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив журналіст Володимир Бойко.

Журналіст, коментуючи перші кадрові рішення Президента Володимира Зеленського, зокрема в СБУ (нагадаємо, Володимир Зеленський призначив першим заступником голови СБУ очільника партії «Слуга народу» Івана Баканова), зазначив, що, на його думку, людина без відповідного досвіду та профільної освіти зможе керувати СБУ.

«Думаю, що зможе, бо СБУ не є спецслужбою, на відміну від інших у країні. Це дуже своєрідна організація, і навіть у законі про СБУ записано, що це правоохоронний орган спеціального призначення. Насправді СБУ, так вже склалося історично в Україні, є органом політичного розшуку, вона обслуговує виключно Адміністрацію Президента й главу держави, виконує дуже специфічні функції», – заявив Володимир Бойко та не сумнівається, що в АП вже надходять оперативні донесення від СБУ, на яких ставлять позначку «прочитав» і повертають назад, оскільки ці документи там не можна залишати.

Володимир Бойко додав, що для того, щоб СБУ працювала, не потрібно, щоб її очолював фахівець – потрібні три складові: агентурний апарат, а він є; технічні можливості, вони теж є; переконаність у власній безкарності. Журналіст розповів, як відбувається робота СБУ за таких умов. З його слів, з одного боку, приходить «державне завдання» щодо політичних опонентів тощо.

«А з іншого боку, можливо, це займає третину робочого часу, а все інше – офіцери СБУ заробляють на себе, бо все це треба якось оплачувати, і їм дають можливість заробляти», – заявив Володимир Бойко.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський звільнив 15 голів ОДА та підписав укази про призначення тимчасових виконувачів обов’язків голів 12 обласних державних адміністрацій в Україні.

Як повідомляли, Президент Володимир Зеленський призначив нового командувача Національної гвардії України – Миколу Балана.

Раніше стало відомо, що Президент Володимир Зеленський призначив першим заступником голови Служби безпеки України очільника партії «Слуга народу» Івана Баканова.

 Loading...