Новини » Економіка 597

«Людей обдурили»: Кучеренко заявив, що рішення КСУ щодо НКРЕКП не знизить тарифів

ZIK

На думку низки експертів, НКРЕКП не була незалежним органом – президент призначав та звільняв її членів, тож комісію підозрювали у підіграванні Петрові Порошенкові та його оточенню. Однак, рішення КСУ щодо неконституційності її створення ніяк не вплине на тарифи.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» в ефірі телеканалу ZIK.

КСУ визнав неконституційним створення НКРЕКП, бо повноваження тодішнього президента не передбачали його права утворювати такі органи.

«Цей самий орган може існувати з такою ж назвою, але треба змінити процедуру його призначення та процедуру його створення», – наголошував представник Президента у Кабміні Андрій Герус.

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у галузях енергетики та комунальних послуг, з’явилася у 2014 році. Вона мала затверджувати тарифи та ціни на комуналку. Закон, що дозволив би це робити, Верховна Рада ухвалила два роки потому. Отож у розпорядженні Нацкомісії опинився ринок на понад 500 млрд гривень. Орган мав бути державним і незалежним. Однак останнє деякі з фахівців ставлять під сумнів.

«Такі органи мають бути під Кабінетом Міністрів, і це буде справедливо. Будь-який орган, що отримує владні повноваження не через систему інших органів, це узурпація влади», – вважає народний депутат VI скликання Юрій Ганущак.

Президент, за законом, членів Нацкомісії і призначав, і звільняв. Очолив її Дмитро Вовк. Доти він працював у Росії – менеджером із маркетингу у московському представництві компанії «Рошен».

Нацкомісію регулярно звинувачували у підіграванні п’ятому президентові та його оточенню. Йдеться зокрема і про запровадження формули «Роттердам +» для цін на паливо. Фахівці кажуть: саме вона сприяла високим тарифам для населення та промисловості. Окрім того – дозволяла викачувати кошти із держбюджету.

Однак, на думку експертів, сумнівно, що рішення суду вплине на вартість тарифів.

«Про перерахунок мова не йде. Тобто не буде скасовуватись рішення цього органу, люди це мають усвідомлювати, влада їх обдурила», – заявив колишній міністр ЖКХ Олексій Кучеренко.

Рішення Конституційного Суду набуде чинності за рік. За цей час команда нинішнього Президента має внести відповідні зміни до закону.

Як повідомлялось раніше, Конституційний Суд визнав неконституційними низку положень Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

Марьям Ель Хассан Алі, «Перші про головне»

 

Loading...
Loading...
Loading...