Новини » Економіка 15 червня, 2019, 8:22
Катастрофа зі страхуванням: експерт заявив про справжню причину дефіциту Пенсійного фонду
ZIK
ZIK

Зростання власних надходжень до Пенсійного фонду не свідчить про «оздоровлення» системи, адже реальний показник ефективності є катастрофічним.

Це заявив народний депутат VI скликання Юрій Ганущак у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт пояснив, що формула індексації пенсії передбачає врахування росту середньої заробітної плати та власне індексу інфляції. Відтак, виходить індексація у 17%, згідно з якою уряд зобов’язаний збільшити пенсії з березня.

«Окрім збільшення надходжень до Пенсійного фонду у понад 22%, що свідчить про зростання зарплат, є і другий фактор, який, дійсно, мав би свідчити про реальне «оздоровлення» Пенсійного фонду, і який є значно важливішим. Це кількість українців, які мають пенсійне страхування, а відповідно – сплачують внески до Пенсійного фонду. Але нещодавні дослідження показали, що ці показники є катастрофічними, адже тільки 52% працездатного населення мають відповідне страхування», – констатував Юрій Ганущак.

Натомість, додає фахівець, щоб вийти на планову бездефіцитність Пенсійного фонду, цей показник щонайменше має складати 85%.

«Окрім цього, Пенсійний фонд наразі відповідає за такі стаття забезпечення, які є невластивими для пенсійного страхування, зокрема виплати інвалідам і таке інше, за що має відповідати Фонд соціального захисту. А це також впливає на ефективність цього органу», – підкреслив Юрій Ганущак.

Як повідомляли, в Україні планується чергове підвищення прожиткового мінімуму, у зв’язку з чим будуть збільшені й інші соціальні виплати, в тому числі пенсії. Відповідно до нового Закону про державний бюджет, доходи українців підвищаться вже з 1 липня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 10:49 :47