Новини » Політика

Економіст пояснив, як позбутися дефіциту Пенсійного фонду

ZIK

Маючи темпи зростання економіки у 2,5%, не можна розраховувати, що в державі підвищуватимуться соціальні платежі. Сподіваюся, у нового уряду вистачить політичної сміливості змінити ситуацію.

Це заявив економіст Андрій Новак у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Фахівець запевнив, що яким би не був дефіцит Пенсійного фонду, він однаково покриватиметься із державного бюджету. Тому виплата пенсій буде проводитися завжди і за будь-яких умов, оскільки пенсія – це перша соціальна стаття видатків у державній казні.

«Інше питання – розмір пенсій, адже ми розуміємо, що більшість пенсіонерів отримують і живуть на мінімальну пенсію, яка вже давно не відповідає рівню цін і тарифів у країні. Причиною цього є формування пенсії лише за рахунок солідарної системи, характерною рисою якої є не тільки вічний дефіцит Пенсійного фонду, а й низькі пенсії», – пояснив Андрій Новак.

Утім, констатує економіст, все ж головною причиною бідності українських пенсіонерів є стан економіки в державі, яка фактично стоїть на місці.

«Ріст економіки у 2,5% для нашої низької бази – це стояння на місці. Тому при таких темпах не можна розраховувати, що в нас будуть рости соціальні платежі, а зокрема і пенсії.

Тому, сподіваюся, що в нового уряду вистачить політичної сміливості, щоб запровадити другий обов’язковий накопичувальний рівень. Адже навіть якщо його впровадити з наступного року, то перші реальні результати ми побачимо через 30-35 років, коли дефіцит Пенсійного фонду вийде «у нуль», – зауважив Андрій Новак.

Як повідомляли, Конституційний Суд визнав неконституційним встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років.

 Loading...