Новини » Економіка 15 червня, 2019, 4:30
Більше грошей у Пенсійному фонді: експерт пояснила, чи призведе це до росту пенсій
ZIK
ZIK

Збільшення власних надходжень до Пенсійного фонду України майже на 23% – це дуже гарний фактор. Але поки що на пенсіях українців це не відобразиться.

Таку думку висловила керівник Інституту громадянських свобод Галина Третякова в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт пояснила, що наразі зростання надходжень до Пенсійного не вплине на виплати пенсіонерам.

«Потрібно, щоб відбулися зміни до державного бюджету та зміна формули, за якою буде нараховуватися індексація пенсії чи якісь доплати. До того ж, місяць тому вийшло рішення Конституційного Суду щодо того, що потрібно поновити виплати тим, у кого була вислуга років», – зауважила Галина Третякова.

Натомість, додає фахівець, таке зростання може свідчити про те, що українці почали отримувати більшу заробітну плату.

«Наразі ж немає детального аналізу, що саме є джерелом збільшення надходжень до Пенсійного фонду – чи це ми отримали більше високооплачуваних посад із верхнього прошарку найманих працівників. Але що тоді відбувається з 90% людей, які перебувають всередині та на найнижчому рівні зайнятості? Також важливим є чинник, який призвів до зростання – чи це міжнародна конкуренція або інші чинники. Але незалежно від цього, зростання – це дуже гарний фактор», – наголосила Галина Третякова.

Як повідомляли, в Україні планується чергове підвищення прожиткового мінімуму, у зв’язку з чим будуть збільшені й інші соціальні виплати, в тому числі й пенсії. Відповідно до нового Закону про державний бюджет, доходи українців підвищаться вже з 1 липня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 01:06 :21