Збитки Коломойського від впровадження ринку електроенергії – 1,5 млрд доларів, – Найєм

Після визнання НКРЕКП неконституційною, досі не зрозуміло, яким чином тепер будуть регулюватися тарифи.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України Мустафа Найєм.

Ведучий програми попросив прокоментувати рішення Конституційного Суду, який визнав, що низка статей закону про НКРЕКП, які стосуються статусу цього органу і процедури призначення його членів, є неконституційними. У відповідь пан Найєм сказав, що це дуже правильне рішення.

«Так сталося, що за останні п’ять років цей орган був повністю узурпований колишньою Адміністрацією Президента. Ми про це говорили. До речі, є навіть звернення до суду щодо того, що цей орган не є конституційним. У Конституції перелічені повноваження Президента і серед них немає таких, які б давали йому право призначати своїх представників у державний регулятор», – зазначив народний обранець.

Також він зауважив, що водночас досі не зрозуміло, яким чином тепер будуть регулюватися тарифи. І чи Володимир Зеленський збирається скасовувати Роттердам+, чи буде використовувати ті самі повноваження, що й Петро Порошенко.

«Вони дуже часто погрожують, що будуть скасовувати ці тарифи, а потім заявляють, що це нібито жарт», – додав Найєм.

Окрім цього, пан Найєм наголосив на тому, що на фоні цього визріла війна між двома великими олігархічними групами Ігоря Коломойського та Ріната Ахметова. Зокрема, за його словами, Рінат Ахметов – це людина, яка володіє левовою часткою енергетики, а Ігор Коломойський дуже залежить він ціни на неї.

«50% собівартості продукції Коломойського складає електроенергія, якої він використовує приблизно 4% від загальнодержавного споживання. Якщо зараз вступить у силу новий ринок електроенергії, його збитки будуть становити приблизно півтора мільярда доларів», – наголосив політик.

До слова, Конституційний Суд визнав неконституційними низку положень Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Зокрема у справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, КС вирішив, що НКРЕКП була створена ву неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

 Loading...