Заява ПЦУ: Собор, що скликає Філарет – означатиме церковний розкол

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Проведення собору ліквідованого Київського патріархату означатиме церковне розділення з усіма канонічними та юридичними наслідками.

Про це йдеться в заяві прес-служби Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ) з приводу наміру «скликати Помісний Собор УПЦ Київського Патріархату».

«У зв’язку з тим, що рішенням Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату 15.12.2018 р., що відбувся у Малій Софії перед Об’єднавчим Собором, Українська Православна Церква Київського Патріархату як окреме релігійне об’єднання припинила свою діяльність шляхом об’єднання та приєднання до утвореної єдиної Помісної Православної Церкви України, проведення будь-яких заходів від імені УПЦ КП, зокрема під назвами її статутних органів (Священного Синоду, Архієрейського і Помісного Соборів) є незаконними. Почесний Патріарх Філарет не має права одноосібно скликати «Помісний Собор УПЦ КП» ані за Статутом Православної Церкви України, ані навіть за припиненим Статутом УПЦ КП.

Самовільне та позастатутне проведення зборів невизначеної групи не уповноважених осіб з присвоєнням цим зборам назви «Собору» означатиме церковне розділення та відділення організаторів та учасників таких зборів від Православної Церкви України з усіма канонічними та юридичними наслідками», – йдеться у заяві.

В ПЦУ підкреслюють, що мають повноцінний статус автокефалії, тобто повної адміністративної незалежності, а не є «митрополією Константинопольського патріархату», зберігаючи з Вселенським патріархатом той самий молитовний і канонічний зв’язок, що і решта помісних церков.

Священники наголошують, що томос про автокефалію принципово не відрізняється від низки подібних томосів, наданих у минулому іншим помісним церквам. Про умови його надання стало відомо ще в грудні 2018 року.

В ПЦУ нагадують, що Філарет сам скликав об’єднавчий собор і голосував за його рішення.

«Персональна відмова когось з учасників через кілька місяців після події визнавати рішення собору, оголошення їх «ситуативними», тобто нібито зробленими зі свідомим наміром ввести когось в оману – не можуть відмінити чи зупинити чинність цих рішень», – йдеться також у заяві.

Від імені митрополита Київського і всієї України Епіфанія, ПЦУ закликає всіх ієрархів, духовенство і вірян, хто бажає блага для церкви і України, не брати жодної участі у заходах і діях, які руйнують єдність помісної УПЦ.

Нагадаємо, почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що 20 червня скликає собор ліквідованого Київського патріархату, де планує офіційно відмовитися від постанови об’єднавчого собору 15 грудня 2018 року.

Читайте також: Юраш про заяву «УПЦ КП»: Автори свідомо брешуть, підставляючи патріарха ФіларетаLoading...