Новини » Політика 14 червня, 2019, 2:05
Зарплати міністрів мають бути, щонайменше, 5-6 тисяч доларів, – Лівч
ZIK
ZIK

Зарплати високопосадовців держапарату – недостатні, аби дійсно привести молодих та якісних спеціалістів – вони мають становити щонайменше 5-6 тисяч доларів. Не можна вимагати доброчесності у людей, які отримують низькі зарплати.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив проектний менеджер EasyBusiness Дмитро Лівч.

Він наголосив: якщо у майбутньому Кабміні залишиться більше хороших спеціалістів, зокрема заступник міністра економрозвитку Максим Нефьодов та в. о. очільника МОЗ Уляна Супрун, і продовжуватимуться реформи, Україна зможе досягнути успіху.

«Україна має колосальний ресурс, із яким можна працювати. В Україні є люди, із якими можна працювати. Людський капітал та економічний ресурс – це дуже важливо», – підкреслив Лівч.

Водночас він прокоментував зростання зарплат працівників державного апарату. На думку експерта, цих окладів недостатньо, аби дійсно привести до влади молодих, якісних, висококваліфікованих спеціалістів.

«Думаю, зарплати для міністрів мають бути, щонайменше, 5-6 тисяч доларів на місяць. Це мінімальна середньоринкова зарплата для людей, які працюють в консалтингу великих приватних компаній, однак відповідальність – набагато більша», – зазначив Лівч.

Він переконаний: не можна вимагати доброчесності у людей, які отримують низькі зарплати.

«Тут є два варіанти мотивацій: або матеріальна, або ти робиш щось краще для країни. Ми побачили, що в більшості випадків, людей абсолютно не мотивує робити щось краще для країни. Тому дійсно потрібно думати про реформу публічної адміністрації, оновлення Кабінету міністрів», – вважає експерт.

Водночас він наголосив: в України є колосальний ресурс, із яким можна працювати та розвивати державу. У нас є потенціал стати лідером в Центрально-Східній Європі.

«Україна може бути кращою, ніж Польща, Румунія та інші держави, які є нашими сусідами. Тут немає жодних географічних катастроф, проблем із людським потенціалом, з ресурсом. Нам потрібно думати про конкретні кроки, які дозволять державі розвиватись», – підкреслив Дмитро Лівч.

Як повідомлялось раніше, колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна може вступити в Європейський Союз в 2035 році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-15 21:23 :21