Новини » Курйози

Виявлена ​​карликова галактика, яка пережила зіткнення з нашою

Астрономи знайшли галактику, яка колись пройшла по зовнішньому краю Чумацького Шляху і при цьому втратила майже усі свої зірки.

Ще 10 років тому астрономи з Берклі припустили, що нерівномірні «хвилі» щільності темної матерії, які спостерігаються на периферії Чумацького Шляху, виникли під впливом космічної катастрофи. Відповідно до їхніх гіпотез, збурення створила карликова галактика, що пройшла по краю нашої, і вчені навіть передбачили її приблизну масу і поточне розташування, повідомляє Naked Scienc.

Однак жодна з відомих карликових галактик цим параметрам не відповідала, і лише тепер вдалося знайти підходящого кандидата на цю роль. Автори гіпотези про давнє зіткненні – Лео Бліц (Leo Blitz) і Суканья Чакрабаті (Sukanya Chakrabarti) – розповіли про свої нові знахідки на конференції Американського астрономічного товариства (AAS), що пройшла у Сент-Луїс.

Автори скористалися астрометричної даними, зібраними космічним телескопом Gaia, який з 2013 року з величезною точністю відстежує положення і швидкості більш ніж мільярда зірок. У минулому році у них вдалося виявити карликову галактику Antlia 2 – перш невідомого супутника Чумацького Шляху. Розташована вона приблизно на 130 кілопарсек і налічує менше трьох кілопарсек в поперечнику, що можна порівняти з Малою Магеллановою Хмарою. При цьому яскравість Antlia 2 набагато нижча: у неї практично немає яскравих зірок.

За словами астрономів, розміри, швидкість і розташування Antlia 2 «до смішного» близькі до прорахованих раніше для галактики, яка колись пройшла по краю Чумацького Шляху. За словами Суканья Чакрабаті, при цьому саме гравітація нашої Галактики, яка знасно масивніша, могла позбавити Antlia 2 речовини і зірок, зробивши її такою тьмяною.

 Loading...