Новини » Політика 546 Читать эту новость на русском

В Гаазі завершилися слухання за позовом України проти РФ: Зеркаль підбила підсумки

Сьогодні, 14 червня, у Постійній палаті третейського суду в Гаазі завершилися слухання за позовом України про порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН по морському праву 1982 року.

Про це заявила заступник глави МЗС Олена Зеркаль і написала про це у Facebook.

Вона повідомила, що вже через кілька місяців арбітри приймуть рішення і будуть розглядати по суті подані Україною докази російських порушень.

«Росія бачить себе переможцем, якого судять, тому заперечує саму можливість того, що її дії можуть розглядатися судом або трибуналом. Ми ж вважаємо, що Росія – міжнародний злочинець, який повинен бути притягнутий до відповідальності. Тому визнання юрисдикції Судом ООН і трибуналом з морського права буде перемогою. Для нас і для всього світу «, – написала Зеркаль.

Зеркаль додала, що на користь РФ грає кожен сумнів і кожна нечіткість. Міжнародні судові інстанції дуже консервативні у визначенні своєї юрисдикції.

«В обох справах Росія хоче поставити злочин собі на службу. Вона стверджує, що наша справа про застосування зброї і агресію з боку Росії, а тому і Суд ООН, і трибунал не можуть розглядати подані нами справи. Наша ж місія – довести, що мухи окремо, котлети окремо», – написала Зеркаль.

За її словами, Україна має перший у світі міждержавний спір щодо фінансування тероризму.

«Відповідна Конвенція є складною та багатошаровою. Мова йде про три рівні правопорушень – вчинення актів тероризму, фінансування тероризму та відповідальності держави за невиконання своїх обов’язків щодо попередження та протидії фінансуванню тероризму», – зазначила Зеркаль.

Також, вона повідомила, що у справі щодо міжнародного морського права Росія додає до всього ще і питання статусу Азовського моря і Керченської протоки.

«Росія, буквально, намагається змусити арбітрів підтвердити, що нічого не змінилося з часів Російської імперії. А заплутана історія наших з РФ відносин з цього питання лише ускладнює наше завдання з відстоювання наших суверенних прав за Конвенцією ООН за морського права», – написала Зеркаль.

Вона також зазначила, що українська команда працювала день і вночі, щоб гідно представити позицію України у юридичній боротьбі з Росією.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...
Loading...
Loading...