Новини » Події

Українські військові знешкодили понад 40 мін поблизу Мар’їнки

Військовослужбовці окремої механізованої бригади імені Короля Данила під час облаштування своїх позицій біля Мар’їнки нейтралізували понад 40 мін.

Про це повідомляє Штаб ООС.

Там додають, що протипіхотні міни виготовляли не на території України. Вони мають маркування іншої держави.

У Штабі кажуть, що відповідно до Оттавської конвенції застосування протипіхотних мін як одного з засобів війни заборонено. А Росія не є учасницею такого договору.

Додамо, ПМН-2 – протипіхотна фугасна міна натискної дії. Призначена для виведення з ладу особового складу противника. Ураження людині завдається через руйнування нижньої частини ноги (стопи) при вибуху заряду міни. Міна детонує коли людина наступає на датчик (чорний хрестоподібний виступ на верхній площині) ПМН.

Україна мала п’ятий найбільшим арсенал протипіхотних мін у світі (після Китаю, Російської Федерації, США та Пакистану), що дістався їй у спадок від Радянського Союзу та налічував шість мільйонів мін.

У 2005 році український парламент ратифікував Оттавську конвенцію. Цей договір спрямований на припинення використання протипіхотних мін як засобу збройної боротьби. Остання міна типу ПМН була ліквідована 2003 року на Донеччині.

Нагадаємо, королівські піхотинці дооблаштовують раніше зайняті позиції в Мар’їнці.

Читайте також: Окупанти гатили із заборонених мінометів та артилерії, поранено і травмовано двох українських бійців



Loading...