Новини » Світ 14 червня, 2019, 9:53
У Китаї вже створили новий безпечний метод редагування геному людини
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Група китайських дослідників розробила метод більш безпечного і точного редагування генома, який, як очікують, в перспективі можна буде використовувати в клінічній практиці.

Про це повідомляє Новое Время з посиланням на Сіньхуа.

Цей метод, як запевняють автори роботи з Шанхайського інституту біологічних наук Академії наук Китаю, менше пошкоджує рибонуклеїнову кислоту (РНК).

Група вчених з інституту створила «генетичні ножиці» під кодовою назвою ABE (F148A). За допомогою нового методу можливо з більшою точністю вирізати гени, що допоможе уникнути небезпечного впливу на РНК. Розробку можна використовувати для лікування рідкісних захворювань, переконалися співробітники інституту.

«Ці методи редагування теоретично можуть допомагати хворим і у відновленні здоров’я, але в зв’язку з тим, що безпека їх використання не гарантована, лише деякі з «генетичних ножиць» знаходяться в процесі клінічних випробувань», – пояснив старший науковий співробітник інституту Ян Хуей, який очолює цю групу вчених.

Розроблений китайськими генетиками метод редагування генома можна використовувати в лікуванні таких захворювань, як таласемія, макулярна дистрофія і спадкова глухота.

Додамо, як йдеться в одному дослідженні, діти, яким змінили ДНК, більш схильні до ризику передчасної смерті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 14:33 :41