Новини » Світ

У Казахстані після виборів досі скаржаться на проблеми з доступом до соцмереж

Фото: Pixabay

У Казахстані продовжуються проблеми з доступом до соцмереж і месенджерів.

Як пише місцеве видання, жителі Нур-Султана (Астана) з 11 червня почали скаржитися на те, що не можуть зайти до всіх основних соцмереж – Facebook, Telеgram, WhatsApр, Instagram і YouТube, передає Детектор.Медіа.

Збої в роботі соцмереж відбулися у день інвавгурації Касим-Жомарта Токарева.

Проте перші перебої в роботі соцмереж і месенджерів почалися ще 9 червня – в день виборів президента Казахстану. (9 червня на виборах президента Казахстану переміг ставленик колишнього президента Нурсултана Назарбаєва. Касим-Жомарт Токаєв набрав 71% голосів при явці в 77,4%, – ред.).

Збої були також і в роботі стільникового зв’язку. Журналісти, які працювали тоді на виборчих дільницях і в ЦВК, наголошували на проблемах з доступом в Facebook і Telеgram. У Нур-Султана зв’язку не було в центрі міста.

У Міністерстві внутрішніх справ країни заявили, що «не в курсі» блокування соцмереж. Пізніше новообраний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв також запевнив, що нібито не знав про перебої і пообіцяв дати відповідні вказівки правоохоронцям.

Окрім блокування соцмереж, у Казахстані також проходили арешти активістів, які з 9 червня брали участь у мітингах проти новообраного президента, висловлюючи незгоду з його вступом на посаду.

А незалежні спостерігачі заявляють про масові факти фальсифікації виборів у Казахстані.

Читайте також: У Казахстані майстерно зрежисовані вибори пішли не за сценарієм.Loading...