Новини » Львів

У Гніздичівській ОТГ створили соціальну службу у справах дітей

Із березня цього року у Гніздичівській об’єднаній територіальній громаді діє служба у справах дітей.

Про це повідомляє Офіс реформ у Львівському РВ АМУ.

Як розповіла начальник служби Ольги Семчишин, її служба працює у двох напрямках: соціальний захист дітей позбавлених батьківського піклування і дітей-сиріт, а також соціальний захист дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

«Скажімо, це діти, які живуть у малозабезпечених сім’ях, що не дають собі ради з вихованням дітей, сім’ї, де батьки зловживають алкоголем чи наркотиками, сім’ї де не сформоване бачення, як виховувати своїх дітей, відтак діти із таких сімей потрапляють до інтернатів. Також це діти соціальні сироти, яких виховують бабуся і дідусь, тому що їхні батьки перебувають за кордоном», – розповіла Ольга Семчишин.

За словами Ольги Семчишин служби у справах дітей ще займаються питаннями усиновлення, створенням прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу. Однак такі повноваження громадам ще не передали.

«Ми передусім працюємо з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах. На обліку у нас є 3 таких сім’ї. В одній із них троє дітей і в двох сім’ях по двоє дітей. Це сім’ї, в яких батьки зловживають алкогольними напоями і відповідно неналежно виконують свої батьківські обов’язки. Є в нас сім’ї, де розглядається питання щодо взяття їх на облік», – продовжує Ольга Семчишин.

12 червня під час засідання служби з питань захисту прав дитини при Гніздичівській селищній раді затвердили індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також затверджено персональний склад міждисциплінарних команд для соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

«Раніше у нашій громаді створили центр соціального обслуговування, який опікується людьми похилого віку і неповносправними. А тепер ми створили і службу у справах дітей, адже хочемо, щоби усі мешканці нашої громади почувалися рівноправними і захищеними», – зазначила Ольга Семчишин.Loading...