Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Франції пропонують судити дітей з 13 років

Уряд Франції запропонував підвищити до 13 років вік молодих злочинців, яких дозволено переслідувати за законом. Зараз у них він йде з 10 років.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на The Times.

Міністр юстиції Франції Ніколь Белло заявила, що неповнолітні у віці до 13 років зможуть уникнути звинувачень у вчиненні кримінального правопорушення незалежно від їх дій, в рамках реформи, яку вона запланувала ввести за допомогою указу. З правопорушниками в цій віковій групі працюватимуть соціальні працівники.

Згідно з чинним французьким законодавством, тільки діти віком до 10 років не можуть бути притягнуті до відповідальності.

Міністр сказала, що її реформа прискорить розгляд справ за участю молодих правопорушників, на прийняття яких потрібно в середньому 18 місяців, і забезпечить більш швидке отримання компенсацій постраждалими.

Правоцентристський лідер паризької регіональної ради Валерія Пекресс охарактеризувала реформу як «дуже серйозну помилку» і «заперечення реальності».

«Ми зіткнулися з вибухом злочинності серед молоді. Цей захід абсолютно безвідповідальний, тому що це означає, що дуже молоді злочинці залишаться в руках злочинних угруповань», – сказала вона.

Вона додала, що лідери банд змусять дітей «виконувати свою брудну роботу», знаючи, що їх не можна звинувачувати і переслідувати за законом.

Минулого року 10-річному хлопчикові з Парижа було пред’явлено звинувачення в підпалі, в результаті якого загинули мати і троє дітей. У 2017 році 11-річній дитині в Ліоні пред’явили звинувачення в замаху на вбивство за нанесення ножових поранень однокласнику.Loading...