Новини » Політика 14 червня, 2019, 4:51
Смертельна ДТП і чужі інтереси в Іловайську, – Хомчак прокоментував підозри
ZIK
ZIK

Обраному начальнику Генерального штабу ЗСУ Руслану Хомчаку закидають причетність до смертельної ДТП десантників у 2014 році. Також його звинувачують у відстоюванні чужих інтересів в Іловайську. Сам генерал-лейтенант підозри заперечив, назвавши їх нісенітницями.

Про це йдеться у спецвипуску програми військових розслідувань «Стежками війни» в ефірі телеканалу ZIK.

У лютому 2014 року з Дніпропетровщини до Києва виїхали десантно-штурмові війська. Однак до столиці вони так і не доїхали, бо потрапили у смертельну ДТП. Досі тривають дискусії, хто тоді віддав наказ військовим. За однією з версій, це був Руслан Хомчак.

«Десантно-штурмові війська України в 2014 році, під час Революції Гідності, не підпорядковувалися мені як командувачу оперативним командуванням, а високомбільним десантним військам. Накази вони отримували звідти», – коментує Руслан Хомчак.

Начальник Генерального штабу ЗСУ пригадує, що десантники, отримавши команду, почали вночі виконувати її.

«Інформацію про ДТП я отримав о шостій годині ранку, мовляв, перевернулася машина з десантниками. Коли я туди приїхав і почав розбиратися, то довідався, що вони отримали завдання завантажитися у залізничні вагони і поїхати, однак вони навіть не виїхали. А мені дісталися фактично наслідки ДТП, у якій загинуло четверо військових», – каже Руслан Хомчак.

Начальник Генерального штабу ЗСУ зізнається, що наразі надто рано говорити про те, чи всі операції військових були успішними.

«Протягом останніх п’яти років були різні бої, ухвалювалися різні рішення, ми планували багато операцій. Чи все виконано? Я б волів поставити це питання, коли закінчиться війна. Тому що зараз ми дамо ворогу в руки важливі питання, над якими працюємо», – коментує Руслан Хомчак.

Генерал-лейтенант наголошує: будь-які закиди в його сторону, які ставлять під сумнів репутацію, – нісенітниці.

«Всім, хто починає придумувати якісь нісенітниці про мене, хочу сказати, що в моїх свідченнях за останні п’ять років жодного слова й факту не змінилося», – наголошує Руслан Хомчак.

Начальник Генерального штабу ЗСУ звертає увагу на те, що чим далі ми відходимо від подій Іловайського котла, тим більше деталей з’являється від людей, які там не були і не брали участь у подіях.

«В Іловайську я не відстоював свої інтереси, Геннадія Корбана чи будь-якої іншої приватної особи. Я потрапив туди як військова людина, згідно з рішеннями військових керівників. Залишився під Іловайськом також згідно з розпорядженнями керівників АТО. Я навіть не звертаю уваги на дурниці, які щороку вигадують люди. Це проплачені акції, які працюють на дискредитацію нашого керівництва, зокрема військових», – говорить Руслан Хомчак.

Нагадаємо, у минулій програмі «Стежками війни» журналісти розповіли про аеродром Харківського авіаційного Інституту, пояснили, чому важливий стратегічний об’єкт поріс травою.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 05:26 :25