live
Новини » Світ 91 Читать эту новость на русском

Слухання про екстрадицію Ассанжа призначили на 2020 рік

Джуліан Ассанж. Фото: EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA
загрузка...
загрузка...

П’ятиденні слухання за запитом США про екстрадицію засновника організації WikiLeaks Джуліана Ассанжа відбудуться після 24 лютого 2020 року.

Про це в п’ятницю, 14 червня, повідомив суддя на процедурному засіданні у Вестмінстерському магістратському суді Лондона, де розглядається питання про екстрадицію австралійця, передає ТАСС.

Адвокати Ассанжа погодилися з датами, які запропонувала суду британська прокуратура, яка заявила про те, що Мін’юст США вимагає видачі Ассанжа у зв’язку із звинуваченнями в «злочинах, пов’язаних з найбільшим в історії США випадком розкриття секретної інформації». Сам засновник WikiLeaks, що стежив за ходом засідання по відеозв’язку, відкинув звинувачення у вступі в змову з метою викрадення і розголошення секретної інформації, що зберігалася на комп’ютерах, що належать уряду США.

Було також оголошено, що до основних слухань, які триватимуть п’ять днів, суд проведе два процедурних засідання – у жовтні і грудні.

Ассанж подав апеляцію на ухвалене 1 травня рішення лондонського суду про те, щоб засудити його до 50 тижнів ув’язнення за порушення умов звільнення.

Для проведення в п’ятницю засідання, яке стало вже третім за рахунком і тривало близько 10 хвилин, було знову обрано малу залу суду, у якому вистачило місць лише для 16 журналістів. Прихильники Ассанжа, які зібралися біля закритих дверей, голосно протестували проти того факту, що більшості з них було відмовлено в доступі до зали. Гасла на підтримку засновника WikiLeaks скандують також кілька десятків людей, які влаштували демонстрацію перед будівлею суду.

Нагадаємо, США подали офіційний запит про екстрадицію Ассанжа.

Loading...
Loading...
Loading...