Новини » Світ Читать эту новость на русском

Росія «вкидала» дезінформацію під час виборів до Європарламенту, – Єврокомісія

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Єврокомісія зафіксувала, що Росія проводила кампанію з дезінформації, аби вплинути на результати виборів до Європейського парламенту 23-26 травня.

Про це йдеться у доповіді щодо запровадження плану дій проти дезінформації, оприлюдненій на сайті Європейської комісії, передає Громадське.

«Зібрані докази свідчать про тривалу й стійку дезінформаційну діяльність російських джерел, що була направлена на зменшення явки виборців та впливу на вподобання виборців. Вони охоплювали широке коло тем – від заперечення демократичної легітимності Євросоюзу до використання суперечливих політичних дебатів із таких питань як міграція та суверенітет», йдеться у доповіді.

Європейська комісія зазначає, що наявні докази доводять: «кампанії із дезінформації, розгорнуті державними й недержавними суб’єктами, являють собою гібридну загрозу для Євросоюзу». У доповіді також йдеться про те, що зловмисники розгортали інформаційні кампанії зокрема для пропаганди екстремальних поглядів та поляризації думок на місцях, а місцеві політичні діячі часто застосовували тактику, характерну для російських медіа.

Водночас загалом Європейська комісія «не виявила системної іноземної кампанії із дезінформації проти виборів до Європарламенту 23-26 травня». Згідно з доповіддю, вдалося розширити можливості Євросоюзу з вияву та аналізу дезінформації та забезпечити скоординоване реагування на неї, зокрема завдяки системі оперативного сповіщення.

Читайте також: Спецслужби Британії хочуть реформувати для боротьби з ворогами. Зокрема – з РФ, – ЗМІLoading...