Новини » Політика 14 червня, 2019, 3:15
П’ять діб, – начальник Генштабу розповів про відлік, який припинить вогонь на лінії розмежування
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Відповідно до Мінських угод 2014 року, розведення військ обох сторін на лінії зіткнення у Станиці Луганській стане стартом для встановлення миру. Для цього противник має не стріляти, не чинити жодних провокацій на цій ділянці протягом п’яти діб.

Про це у спецвипуску програми військових розслідувань «Стежками війни» в ефірі телеканалу ZIK заявив начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

«Чомусь на всіх зустрічах мене питають про те, чи ми не поміняли курс, яким ішли. Дивно, але чому моє призначення викликало такий хід думок? Звісно, ми не будемо нічого змінювати, адже наша мета – йти до європейського майбутнього, системи колективної безпеки», – зазначає Руслан Хомчак.

Начальник Генерального штабу ЗСУ звертає увагу на те, що одна з перших поїздок на Схід Президента України Володимира Зеленського була саме на лінію зіткнення.

«У Станиці Луганській головнокомандувач своїми очима подивився на ділянку майбутнього розведення, яке повинне відбутися. Президент переконався, що це реально зробити. Він може реалізувати свої плани і стратегію чи то по закінченню війни, чи по перемир’ю. Станиця Луганська буде першим кроком», – каже Руслан Хомчак.

Розведення армій обох сторін відбуватиметься згідно з Мінськими домовленостями 2014 року, пояснює генерал-лейтенант.

«Згідно з угодами, українські війська відводяться на кілометр у нашу сторону, армія противника – у його бік. Ця зона повинна контролюватися місією СММ ОБСЄ для того, щоб згодом там не з’явилися військові. Там може працювати поліція, Міністерство надвичайних ситуацій – служби, які повинні забезпечувати життя і діяльність людей», – коментує Руслан Хомчак.

Однак, окупанти раз за разом зривають домовленості про розведення сил і техніки біля Станиці Луганської.

«Для української армії це нічого не означає. Стрільба окупантів має значення для домовленостей у Мінську. Адже у них йдеться про те, що після останнього застосування зброї на ділянці розведення сторін має минути п’ять днів тиші. Після цього ми робимо відповідні заяви про готовність і на шостий-сьомий день розводимо війська. Восьмого червня була чергова провокація, стрільба. Дев’ятого червня знову. Після кожної стрілянини з того боку ми починаємо новий відлік на п’ять діб», – пояснює Руслан Хомчак.

Попри постійні спроби окупантів зірвати розведення військ, начальник Генерального штабу ЗСУ переконаний, що режим тиші таки настане.

«Я вважаю, що розведення військ таки відбудеться. Хоч складається враження, що та сторона не готова, можливо, на їхню думку, ми надто швидко хочемо з цим усім покінчити. Мені тяжко коментувати дії окупантів. Та ми припускаємо, що вони не готові і не хочуть розведення. В стилі РФ говорити одне – робити інше», – наголошує Руслан Хомчак.

Начальник Генерального штабу ЗСУ звертає увагу на зауваження полку «Азов» щодо загострення подій на Донбасі, внаслідок яких загинули й отримали поранення українські військові.

«У Генштабі ще до мого призначення було ухвалено рішення пустити «Азов» на першу лінію виконувати завдання і функції Нацгвардії не на лінії зіткнення. Чому вони звинувачують Генштаб у тому, що не було наказу оборонятися? Мабуть, це їхня тактика. Якщо все добре – вони герої. Коли щось не виходить – звинувачують когось іншого. Але треба це робити фактами. Взагалі військовим треба воювати і виконувати накази. Наказів не відповідати у відповідь ніхто нікому не давав», – говорить Руслан Хомчак.

Нагадаємо, в попередньому випуску програми «Стежками війни» йшлося про знищення військового аеродрому «Одеса-Шкільний».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 21:35 :01