Новини » Політика 13 червня, 2019, 21:31
Про ситуацію в Іловайську знаю більше, ніж усі, – Хомчак заявив, що чекає відповідей від Матіоса
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Начальник Генштабу Руслан Хомчак заявив, що про бої за Іловайськ знає більше, ніж інші, адже бачив загальну картину, а не ситуацію в окремому розрізі. За 5 років він не змінив жодного свідчення і вважає, що суспільство таки повинне дізнатись, хто винен у цій трагедії.

Про це Хомчак розповів в ефірі спецпроекту програми військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

Коментуючи звинувачення низки добровольчих батальйонів про невідповідність його показів реальним наказам, які віддавав під час боїв за Іловайськ, він наголосив: про цю операцію знає більше, ніж інші.

«Знаю все, як було. Принаймні з того, що мені відомо, я, напевно, знаю більше за всіх. Адже кожен бачив цю ситуацію та обстановку у своєму розрізі. Я як керівник спілкувався із Києвом та зі всіма, відповідно ухвалював якісь рішення, давав якісь команди», – розповів Хомчак.

Він підкреслив: за 5 років у його свідченнях жодного слова та факту не змінилось.

Водночас начальник Генштабу наголосив: відсутність результатів слідства – питання до Головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Та суспільство повинне дізнатись, хто був винним у цій трагедії.

«Однак, я б задавав питання не лише, хто в цьому винен, а чому взагалі це сталося. Хай слідство покаже, які були причини, передумови, завдання, дії, звідки там взялись добровольчі батальйони і спецпідрозділи міліції. Йдеться про «Світязь», «Івано-Франківськ», «Херсон», «Миротворець». Є дуже багато питань, на які слідство має дати відповідь суспільству», – підкреслив начальник Генштабу.

Сам ж він не захотів розмірковувати на цю тему, мовляв, його слова знову скомпрометують.

«Це знову буде оцінене суспільством, ніби Хомчак говорить одне, хтось там – інше. Проплачений провокатор Шапошніков, якого в Україні немає, знову виступить. Він розповідає, що Хомчак його переслідує. Та взагалі когось переслідувати – нижче мого достоїнства. Тим більше якогось брехливого, скажімо так, чоловіка», – підкреслив Руслан Хомчак.

Нагадаємо, журналіст «Дорожнього контролю» Ростислав Шапошніков був у складі знімальної групи, яка виходила з оточення в Іловайську. У 2014-му Шапошніков опублікував розслідування, де заявив, що саме дії Хомчака призвели до оточення українських сил.

21 травня Володимир Зеленський призначив Руслана Хомчака начальником Генерального штабу.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 16:29 :08