Новини » Світ 14 червня, 2019, 10:09
Президент Чехії назвав зухвалою провокацією скандальний законопроєкт РФ про 1968 рік
Радянські військові на вулицях Праги, 26 серпня 1968 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Радянські військові на вулицях Праги, 26 серпня 1968 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

13 червня відбулася друга зустріч президента Чехії Мілоша Земана і посла РФ в Чехії Александра Змеєвського з приводу зареєстрованого в Росії законопроєкту, який в разі ухвалення надасть статус ветерана бойових дій військовослужбовцям СРСР, які брали участь у вторгненні до Чехословаччини 1968 року.

Про це повідомляє Європейська правда.

Земан назвав законопроєкт, який підготували комуністи, «зухвалою провокацією проти Чеської Республіки та нього особисто». У бесіді з послом Російської Федерації він також «рішуче підкреслив, що в разі прийняття закону, можна очікувати істотного і довгострокового негативного впливу на двосторонні відносини РФ і ЧР», – написав прес-секретар глави Чехії Іржі Овчачек у своєму Twitter.

Змеєвський, в свою чергу, повідомив президенту Земану, що Росія продовжує займати позицію, викладену в Договорі про дружні відносини і співробітництво між Чеською Республікою та Російською Федерацією, підписаний президентами двох країн у серпні 1993 року, в якому засуджується окупація Чехословаччини військами Варшавського договору 1968 року і подальше перебування радянських військ на території ЧССР.

Про першу зустріч Земана і Змеєвського з цього приводу повідомляли 5 червня, а в Росії тоді відповіли, що згаданий документ – нібито лише одноосібна ініціатива.

Раніше обурення у зв’язку з ініціативою КПРФ в Держдумі висловило МЗС Чехії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 18:15 :42